Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kergeti a kutyám egyfoly...

Miért kergeti a kutyám egyfolytában a farkát?

Figyelt kérdés
9 hónapos szuka német juhász kutyánk van,egyfolytában kergeti a farkát,rágcsálja,morog közbe stb. félek hogy a végén még lerágja vagy vmi baja lesz. Olvastam h kölyök korban ez még normálisnak tekinthető,meg az ilyen fajta kutyáknál is,de én attól tartok ettől kicsit. Ha kimegyek játszani hozzá,meg h foglalkozzak vele,akkor is néha jobban leköti h a farkát kergesse. Vhogy lelehetne erről szoktatni,van vmi tippetek?
2014. nov. 21. 14:07
1 2
 1/13 csabika1971 ***** válasza:
30%

"Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.


Ha valahol rákeresünk egy videóra kutyákról, akkor biztos látunk olyat, melyen a kutyus a saját farkát kezdi el kergetni. Ez alapjában nem gond, de ha túl gyakran fordul elő, akkor már betegségek tüneteit jelentheti, ezek közé tartozik a magas koleszterolszint is akár.


Egy nemrég elkészített tanulmány szerint a kutyák minimum 1 percig kergetik farkukat egyfolytában, ezt pedig naponta többször is megismétlik. Ezenfelül a kutyák tulajdonosai vonyítást, ugatást, vagy morgást is jelentettek az üldözés közben. Néha még azt is megfigyelték, hogy a kutyák a falhoz támaszkodva nézik a farkukat, vagy épp egy sarokba húzódva próbálják megfogni azt.


A farokkergetésen kívül más tünetei is lehetnek az OCD (obsessive-compulsive disorder) betegségnek, mint például a poroszkálás, forgolódás, levegőbe kapkodás vagy rágcsálás. A legtöbb kutyafajta elvégzi ezeket a tevékenységeket, azonban OCD-veszély csak akkor áll fenn, ha a jelenség feltűnően gyakorivá válik.


Lisa Peterson, az amerikai Kennel Club kommunikációs igazgatója szerint a farokkergetés általában a kölyökkutyáknál jelentkezik, amikor felfedezik, hogy van farkuk. Azonban befolyásolható tényezőként említi meg a kutya életkorát, nemét, illetve fajtáját. Ha OCD-ben szenved a kutyánk, akkor nem növi ki a farokkergetést, ugyanakkor a nőstény állatok hosszabb ideig szórakoznak ezzel betegségveszély nélkül. A fentebb említett tanulmány szerint a terrierek, németjuhászok és általában az őrzésre nevelt kutyák hajlamosabbak a farokkergetésre.


A kutatásban résztvevő kutyák közül a betegek többsége magas koleszterolszintet mutatott, mindkét, HDL és LDL koleszteroltípusra. A magas koleszterolszint meggátolja az agyhormonok folyását, ezzel befolyásolván az általános hangulatot és viselkedést."

2014. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egy berögzült pótcselekvés. Mennyit és mit foglalkozol vele 1 nap?
2014. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 csabika1971 ***** válasza:
Fentebb leírtam, néha minden kutya kergeti a farkát. Csak nem mindegy, hogy meddig és milyen sűrűn.
2014. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Örülök, a 4 és fél éves kutyám sose kergette, játékból se....
2014. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem kölyökkorában (amikor még nem mehetett ki) akkor kezdte kergetni, mégpedig akkor, amikor zuhanyoztam, vagy mosogattam. Ez megmaradt benne, utána sokáig a vízcsobogásra elkezdte kergetni. Én rászóltam, leállítottam. Ma már nem csinálja. (1,5éves) Ez tényleg pótcselekvés. Egyes fajták hajlamosabbak rá. Eleinte unalomból csinálja, aztán berögzül rossza szokássá. Állítsd le, vond el a figyelmét. Le lehet szoktatni, csak következetesen ne engedd neki.
2014. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szerintem ez még nem baj. Próbáld meg leszoktatni, ha nem megy akkor csináltass egy vérvételt, lehet, hogy baj van
2014. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ez a mi kutyusunknál (vagyis a szüleim kutyusa) is probléma. Eddig úgy voltam vele, hogy milyen cuki. Egy kb 4-4,5 hónapos németjuhász-boxer kutyusról van szó. De pár hete én is olvastam, hogy ez egyáltalán nem jó. Én is mondtam a szüleimnek, hogy figyeljék és próbálják leszoktatni róla.
2014. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sippara ***** válasza:
90 százalékban ilyenkor arról van szó (ha más tünet nincs), hogy a kutya nincs megfelelően mozgatva, lefárasztva, ettől frusztrált lesz, ezt a frusztrációt pedig kiadja valamilyen pótcselekvés formájában - ez lehet ásás, rágás, kaparás, önmaga rágcsálása, vagy farokkergetés.
2014. nov. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vérvétel? Minek?
2014. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát én sajnos csak hétvégén tudok itthon lenni és foglalkozni vele,ilyenkor ahogy időm engedi mindig foglalkozom vele,de mindig van itthon vki akivel ellehet. Próbáltam rászólni is,meg elterelni a figyelmét,de ilyenkor nem is figyel rám,de azért majd próbálkozom.Köszönöm a segítséget!
2014. nov. 21. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!