Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég kaptam egy tacskót és...

Nemrég kaptam egy tacskót és egy csivavát, hogyan szoktassam őket szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
8-17 óráig dolgozok, reggel még 7 óra előtt ki tudom őket engedni és 18 óra körül pedig megint. Van valami tippetek hogyan érjem el hogy ne pisiljenek és kakiljanak be?
2014. nov. 23. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét szabit kellett volna kérned, mielőtt megveszed a kutyákat. Egyáltalán mennyi idősek? Ha kölykök, akkor kétóránként kéne levinni őket, hogy elvégezzék a dolgukat, majd megdicsérd őket. Ha a lakásba csinálnak, akkor meg csak takarítasz. A kistestű kutyákat 3 alkalommal le kell vinni sétálni, reggel, mielőtt otthon hagyod őket, hosszabb időre.
2014. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy kölykök még, vagy már nagyobbak?

Nyilván egy kiskölök nem fogja tudni ennyi ideig visszatartani, ha minden kötél szakad, esetleg megpróbálhatod a kutyapelenkát...

2014. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2 óránként le kell vinni őket legalább egy hétig. Máshogy nem tanulják meg. Azt javalom vegyél ki szabadságot addig.

A degeneráltakkal ne foglalkozz egyébként, mostanában ellepték a gyk-t.

2014. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az egyik 2 a másik 1 éves. Azért vettem meg mert nálam még mindig jobb helyeb vannak mint voltak. Ott mocsokba tartották őket enni is alig kaptaj..
2014. nov. 23. 15:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor az elejétől kell kezdened, mintha kölykök lennének. Séta két óránként, ha nem a lakásban végzik a dolgukat, akkor nagy dicséret, ha a lakásban végzik, takarítasz.
2014. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ennél nagyobb hülyeség nincs a világon. Mi az hogy szó nélkül hagyjuk, ha beszarik behugyozik a lakásba?! Ezt nem tudom ki találta ki, de jó nagy marha volt! Ha becsinál, igenis oda kell vinni, meg kell neki mutatni, és leszidni! (nem belenyomni az orrát!!) ha kint piszkít akkor meg meg kell dicsérni. Így hamar megérti hogy kint jó, bent rossz! ennyi. Nekem mind 3 kutyám így lett szobatiszta kb 2-3 hét alatt. Meg régen öreganyáink is így csinálták. Ez csak egy hülye divatos felfogás, hogy nem szabad leszídni
2014. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha órákkal később veszed észre, h bepiszkított, akkor már tök fölösleges leszidni érte, mert nem fogja érteni.
2014. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen hozzáállással keltitek azt a tévhitet, hogy a kutya hülye. Mert nem az! Nagyon is jól tudja, hogy rosszat csinál, és tudja, hogy az a szar tőle van, nem az ufók küldték.
2014. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!