Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen dominanciagyakorlatokat...

Milyen dominanciagyakorlatokat ismertek, használtok?

Figyelt kérdés
Tekintély növeléséhez, illetve tudatosításához kellene. :)
2014. nov. 23. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Túl vannak értékelve ezek a dominanciagyakorlatok, meg eleve félrevezető a kifejezés. Ezt nem lehet gyakorolni, hiszen nem az kell, hogy néha megmutasd a kutyának, hogy ki a legény a gáton, mert akkor elég lenne kéthavonta jól elverni. Tedd magadévá egy jó falkavezér szokásait, hozzáállását (tele van ezekkel a net, meg Cesar Millan könyvei, sorozatai), és hopp, rendben lesz a kutya. Ha egyedül nem megy, kutyasuli. De hiába kezdesz el a kajájából enni, meg kimenni előtte az ajtón, ha amúgy a nap maradék 23 óra 50 percében ugyanúgy viselkedsz, mint előtte. Meg kell tanulni a helyén kezelni a kutyát, ő úgyis levágja, ha csak erőlködsz a "gyakorlatokkal", de amúgy még mindig tehetetlen és akaratgyenge vagy vele szemben. Ezen kell dolgozni, mégpedig folyamatosan, nem lehet napi tíz perc edzéssel helyrerakni a dolgokat.
2014. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok. :)

Nekünk bizony a nagyon domináns és nagyon magabiztos (kb. egy asztalt képes lenne eltolni a két szép szemével. :D) kutyámmal azok a fránya dominanciagyakorlatok hoztak áttörést. :)

Egyrészt a kutyám is meglátott belőlem valamit, hogy én ilyen is tudok lenni - és bármily meglepő, néha vissza is tudok rá hivatkozni, hogy "emlékszel még, akkor mi volt? ugye nem akarod, hogy megint olyan legyen?", és ez tud is működni, másrészt nekem is hatalmas önbizalmat adott, hogy láttam, hogy igenis, én is képes vagyok nyomást gyakorolni még erre a kutyára is, az én szavamra is hallgathat, és nekem is van annyi erőm, amivel fölé kerülhetek a rangsorban. Ha úgy érzem, hogy most nincs elég erőm úgy rászólni, hogy az hatásos legyen, kicsit magam elé idézek egy dominanciagyakorlatot, és megjön az önbizalmam.


Általam ismert dominanciagyakorlatok a pórázfegyelem, japán vacsi, kapuszabály (meg mindenféle szabály - kocsira (nem szállhat ki), kutyára (nem mehet oda), kerítésre (nem balhézhat nála), amire épp eszembe jut.), a közös tevékenységek (séta, játék, stb...) elkezdése, irányítása és befejezése. Öt perces szabály. Nehezebb körülmények között is tartani a kontrollt - csak akkor mehet a labda után/rongyra stb. ha engedem, ezt a végletekig lehet fokozni: feküdnie kell, miközben pattogtatom a labdát, helyben kell maradnia, miközben pattogtatom a labdát, itt távolságot, időt növelni, még izgibb pattogósabb labdát behozni stb. (Persze ilyenkor lehet jutalmazni ugyan azzal a dologgal, pl. most a labdával.)

Most hirtelen ezek jutottak eszembe. :)

2014. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Plusz azt gondolom, ha úgy csinálja valaki ezeket a dominanciagyakorlatokat, hogy megérti a hátterüket is, miért van ez, lát rá példákat, stb., akkor a kutyához való hozzáállása a nap további 23 órájában is igen nagy mértékben normalizálódhat, és egészséges állapotba kerülhet. :)
2014. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van. HA megérti :)

Nem azt mondom, hogy ezek nem hasznosak, én is csinálom és csináltatom mindenkivel, csak nem dominanciagyakorlatnak fogom fel, mert nem az. Életforma. Vannak fix pontjai, de azok nagyon sokszor nem segítenek - hány kérdés van itt is, hogy de pedig csinálom, és mégse működik. Hát azért, mert önmagában lótúró. Ezek annak segíthetnek, akiben alapból is van egyfajta igény (nem szavakban megfogalmazott igény, hanem belső késztetés) arra, hogy a kutyája úgy nézzen rá, ahogy egy kutyának egy emberre kell néznie. Aki csak nem tudta, hogyan kommunikálja a kutya felé azt, ami amúgy belőle jön. De nem mindenki ilyen, nekik meg félrevezetés azt mondani, hogy majd ezektől a "gyakorlatoktól" minden helyrejön. Ezek egy nagyobb egész részei, amit viszont nemigen lehet itt két sorban kifejteni.

2014. nov. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én meg amellett vagyok, hogy egy kérdésből nem derül ki, mennyire akarja az adott kérdező a dolgot. Első körben mennek neki a dominanciagyakorlatok válaszul. Lehet, hogy ott épp csak ez hiányzott. Ha meg nem, és még mindig érdekli, akkor kiír majd egy "csinálom-de-nem-megy" kérdést, akkor lehet rákérdezgetni szerintem, hogy és ezt meg azt hogy csinálja. Nyilván interneten keresztül nehéz, de a saját esetemből kiindulva lehet, hogy valakinek pillanatnyilag ez az egyetlen lehetősége. (Nekem is így volt 2 évig a már emlegetett cukorborsó kutyával. Nem mondom, hogy fejlődtünk, de ő azért kicsit extrém eset volt, és hogy egy szintnél nem lett rosszabb, az a folyamatos infószerzési próbálkozásaimnak köszönhető szerintem.)

Ha meg elolvassa a dominanciagyakorlatokat, próbálkozik 1 hétig, aztán elmondja, hogy ő megpróbálta, és hagyja a fenébe, még nem nőtt eléggé a fejére a kutya. :) Nincsenek óriási kutyaiskolai tapasztalataim, de azért 1-2 tanfolyamot láttam már, és nincs is rosszabb azoknál a gazdiknál, akik úgy jönnek, hogy "Hát, igazából nincsen semmi problémánk, csak jöttünk kutyázni." Probléma az szinte mindig van, csak az ilyet még meg is kell győzni róla. :P

2014. nov. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Azért ahogy leírtad, tulajdonképpen te sem csak gyakorlatokat csináltál, hanem a kutyával való viselkedésedet elkezdted a lehető legtöbb ponton tudatossá tenni. Ugyanarról beszélünk, csak más oldalról közelítjük meg a dolgot :)
2014. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért ott már ahol valaki elkezdi a dominancia gyakorlatokat, rendszeresen ott már az élet más részein is lesz változás.

Arra kell figyelni a dominancia gyakorlatokatnál hogy idővel szabály lesz belőlük és elvesztik a ''dominancia nővelő'' hatásukat.. Tehát nem árt időnként újabbakat bevezetni egy pár alkalom erejéig.


És hogy mi lehet dominancia gyakorlat? Bármi. Az hogy a kutya nem mehet be egy társaság közepére, hogy nem mehet át az asztal alatt, hogy nem kerülhet meg a kanapét jobbról csak balról. Legyetek kreatívak :-D

2014. nov. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Értem én hogy ezek csak apró szabályok, és ha nem változtat rajta az ember akkor minden változatlan marad. Inkább csak az érdekelt, hogy mivel erősítetek rá, vagy tudatjátok a kutyával hogy már pedig ez a helyzet. Az elején persze, amikor az ember eldönti hogy változtatni fog. Világos hogy ez egy életforma. De saját magamból kiindulva nekem sokat segít ha olvasok pl arról hogy játék nem maradhat elől, nem kezdeményez közös tevékenységet, elküldhetem a személyes teremből (nem fog depresszióba esni miatta :D ), abban, hogy megértsem, hogy MINDIG én vagyok a főnök, neki mindig engem kell követnie, nem dönthet egyedül, kivéve ha arra engedélyt kap (különleges esetben pl nyomot követ stb)

Köszönöm a válaszokat. :)

2014. nov. 24. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!