Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről?

Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Az egyik kutyám, miniatűr 30cm magas és 3 éves, néha elkezdi kaparni a lábamat. Ha harisnyában vagyok, akkor az el is szakadhat. Ilyenkor a kutyát el szoktam lökni, de visszajön. Ellököm visszajön és ezt ismételjük olyan 10x vagy 20x, aztán megunja és arrébb megy. Pár óra múlva pedig újrakezdi. A másik kutyám könnyen tanítható okos, de ezt a kiskutyát semmire nem tudtam megtanítani, még arra sem, hogy ül. Találtuk az utcán, úgy került hozzánk, de lehet hogy debil, én már csak erre tudok gondolni. Máskülönben meg félénk, ezért attól félek, hogyha adnék neki egy nagyobb pofont, akkor meg lehet hogy elkezdene félni tőlem. Vajon hogy lehetne leszoktatni a lábunk kaparásáról? Néha a földet is kaparja, az oké, de a lábunkat nem kéne.

2014. nov. 24. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg figyelmet szeretne.

Ha annyira zavar,akkor ne lökd hanem szimplán ne figyelj oda rá,sétálgass,főzz egy teát stb ne zavarjon hogy ott a kutya(de ne lépj rá). Hidd el, előbb abba fogja hagyni mintha lökdösnéd.Ha meg abbahagyja,nem ugrál akkor simogasd meg.

Nem hinném hogy debil lenne a kutyád,csak egy kistestű (nem tudom miféle) kutyát nehezebb tanítani mint egy nagyot.

Azt meg hogy pofon....eddig négy kutyám volt kicsik és nagyok is,de pofont egyiknek sem adtam,egy hangos rákiabálás bőven elég volt.

2014. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom, hogy csak akkor simogatom ha nem ugrál.
2014. nov. 24. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!