Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata,...

Fontányi Zsuzsanna kérdése:

Van valakinek tapasztalata, hogy óriástestű kutya egy vesével milyen esélyekkel élhet? Mire érdemes odafigyelni, hogy minden rendben legyen?

Figyelt kérdés

Konkrétan az érdekelne, ha valakinek már van tapasztalata, hogy ha kivették a kutya egyik veséjét mire érdemes odafigyelni pl. etetésnél. 4 hónapos Landseer kutyusommal jártam pórul, szegénykém egy vesével kell leélje az életét, veleszületett rendellenesség miatt ki kellett venni az egyik veséjét és a méhét és szeretnék mindent tudni arról amire érdemes odafigyelni. Egyelőre nagyon jó kondiban van, eszik iszik játszik, látszólag a műtét után teljesen rendben van, de szeretném, ha ez így is maradna.

Nem kritikákat várok, hanem javaslatokat. Josera Kids tápot kap,+ zöldkagyló kivonatot és imádja a nyers csirkenyakat, egyelőre csak 3-4 nyakat adok neki naponta a tápon kívül. (pl. nyers csirke nyakból mennyit lehet adni neki naponta? )Előre is köszönöm a válaszokat!



#vese #kutya fél vesével #vese kímélő étrend
2014. nov. 24. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Az állatorvos nem világosított fel ezekről?
2014. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne itt keres a kérdéseidre választ. Ez a helyzet nem olyan, mint a " felugrál a kiskutyám".

Az orvostól kell pontosan megtudnod, mik a kilátások, milyen étrendet kövess, ha egyáltalán kell valami diéta.

Itt nem orvosok írogatnak, hanem mezei kutyások .

2014. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az állatorvos egyelőre csak arra hívta fel a figyelmemet, hogy vigyázni kell rá, hogy ne fázzon fel, és ne szedjen össze fertőzést. Ezt is nehéz lesz betartani, hisz egy vizet, sarat imádó kutyáról beszélünk, és nem egy szobakutyáról, csináljak belőle szobakutyát? nem ez volt a tervem...átmenetileg mégis bent alszik a biztonság kedvéért, még friss a műtét. Természetesen mindent megbeszélek az orvossal, de én a tapasztalt kutyások tapasztalataira lennék kíváncsi, egyáltalán van olyan aki hasonló egy vesével élő nagytestű úgymond szabadtéri kutyával rendelkezik? Kerestem a neten de nem találtam konkrét eseteket. Bármi érdekel ami egy vesével élő kutyáról tapasztalat.

Van természetesen háza a kutyának, sőt az udvaron több védett hely is van ahová el tud húzódni cudar idő esetén, és persze mivel a kedvencünkről van szó a lakásba is beengedem amikor otthon vagyunk, szóval mindent megteszek ami tőlem telik, de pl. az etetéssel kapcsolatban jól jöhet esetleg olyan tapasztalt kutyás véleménye aki tudja, hogy pl. mit ne kapjon semmiképp mert az a vesét károsítja, vagy mi az ami jót tesz neki.

Köszönöm!

2014. nov. 24. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!