Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog ez elmúlni a kiskuty...

Mikor fog ez elmúlni a kiskutyámnál?

Figyelt kérdés
A csivava kutyám 7hete fialt, ma lettek eladva a kölykei. Nagyon bánatosnak látom, nem eszik, remeg, futkározik fel-alá a házban és keresi a kicsiket. Nagyon sajnálom szegényt, és kicsit kegyetlennek érzem magam.
2014. nov. 24. 17:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

Értem, szóval 16 évesen úgy érzed, hogy nem vagy felelős semmiért és senkiért... Érdekes neveltetésben volt részed.


Egyébként mi az, hogy eladtad a kölyköket? Keverék kutyákért sosem kérünk pénzt! Ha már miattad megszülettek az lett volna a minimum, hogy chipelve, 2 oltással, 4 alkalommal féregtelenítve, szerződéssel -ami többek között tartalmazza a minél hamarabbi ivartalanítási kötelezettséget, hogy őket ne szaporítsák tovább-, ingyen adod őket oda gondosan letesztelt gazdáknak! És persze minden kölyköt nyomon követed az életük végéig!

2014. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%

Akkor minden amit eddig elmondtunk a szüleidre IS vonatkozik. Még annyit, hogy gratulálunk a szüleidnek felelősségteljesen nevelik a gyereküket, jó példával járnak elől...A több bűnös nem mentesíti egyiket sem, nem másokra (szüleidre) kellene mutogatni, hanem felelősen viselkedni, amikor kutyád lett tudnod kellett (volna), hogy ez nem plüss, ha itt elszúrsz valamit annak súlyos következményei vannak, életekkel játszol. Gondolom te akartad a kutyát (te sírtad ki), a magadénak nevezed, kötelességed vigyázni rá és megóvni, figyelni rá és az igényeire.

Véletlenül pedig sem ember, sem állat nem lesz várandós, helyette olyan van, hogy nem figyeltek oda az illetékesek jelen esetben a "gazdi" azaz Te, a védekezésre, megakadályozásra.

2014. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
amúgy csütörtökön lettek volna 8 hetesek, Németországba lettek eladva és ma indultak haza ezért nem tudtuk megvárni. De nem hiszem hogy ezért a 3napért be fognak börtönözni, és az egészségük sem hiszem hogy ezen fog múlni. Yorki csivava mixek, elég szép kiskutyák lettek, ezt az ellentmondásosnak írom. És köszönöm a válaszokat!!!:)
2014. nov. 24. 17:57
 14/20 anonim ***** válasza:
71%
Az egész almot eladtátok külföldre? Már több kérdés volt ezzel kapcsolatban, de itt a tökéletes példa, az ilyen alja emberektől kezdődik a kutyamaffia... Én neked, kérdező még egy plüsskutyát sem adnék, nemhogy élő állatot!
2014. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, én ezzel csak azt mondtam hogy 16 évesen nem nagyon fordult meg a fejemben hogy kutyát tenyésszek, de te már támadsz :D á már bánom is hogy regisztráltam ide
2014. nov. 24. 18:04
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindig csak a korodat hajtogatod... Hidd el, én is 16 vagyok, nyáron kaptam kutyust. Rengeteg időbe tellett kihisztiznem a szüleimtől, hogy ne olx-os, meg ilyesmi kutyát kapjak, hanem menhelyit. És szépen elvittem ivartalaníttatni, és lám, nem is lett terhes. Egy jó kutyás ismerősöm nem ivartalaníttat, de ő végig figyel a kutyájára a tüzelés alatt. És, jé, ő sem lett terhes.

Most már nem igazán lehet segíteni azon, hogy eladtad külföldre a kutyákat, sajnos még az is lehet, hogy kegyetlenül bánnak majd velük életük végéig.

Elmúlni elmúlhat, de ez koránt sem biztos. Foglalkozz vele sokat!

A korod soha nem kifogás. Vállalj felelősséget a tetteidért! Nem 6 éves vagy.

2014. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%

Abba hagynád a privátba írogatást?

"lődd le magad maffia. rokonoknak adtam"


És persze, érezd csak magad megerősítve abban, hogy te vagy a szegény áldozat, akit itt bántanak a gonosz, felelős állattartók. Pfff... Szánalmas.

2014. nov. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Rokonokhoz adtam okoska. És nem hajtogatok a korom csak válaszoltam az egyik válaszolónak. JÉ lődd le magad, nem az én hibám volt.
2014. nov. 24. 18:18
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

És még mindig írogat, ez hihetetlen! "holnapra ebolád legyen köcsög"

A szüleidet csókoltatom! Kár, hogy nem mosták ki párszor a szádat mikor káromkodtál.

2014. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%

Visszavehetnél az arcodból. Te itt hibás vagy, és gondatlan voltál. Ha nekünk nem is, legalább magadnak elismerhetnéd.

Ha valakinek akkor neked nincs jogod felemelni a hangod, és kikérni azokat a véleményeket, amiket jogosan kapsz a hibádért.

Elmondtuk ki szebben, ki kevésbé, hogy hol, miért hibáztál.

Válasz lehetőséged: " Igen belátom, hogy hibáztam a családommal együtt, most már tanultam az esetből, sajnálom, ezentúl odafigyelek azokra, akikért felelős vagyok."

2014. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!