Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma vettem eszre a kiskutyamnal...

Ma vettem eszre a kiskutyamnal jatek kozben, hogy a felso tejszemfog mogott kibujt a csontfoga!?

Figyelt kérdés
6 honapos lesz jovoheten,a tobbi foga mar kiesett, es kicsit felek hogy nem-e lesz valami baja attol hogy 2 szemfog van egymas mogott? A csontfog majdnem teljesen kinott. Ki fog esni magatol a tejfog? Penteken megyek allatorvoshoz ugyis mert megy ivartalanitasra es akkor megnezetem vele, de most kicsit aggodok. :S
2014. máj. 13. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja. Ki fog esni az a tejfog.
2014. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na, péntekig nyugodtan várj, majd a doki kikapja.

Ugyanis nem mindig esnek ki a tejfogak. Konkrétan az én kutyámnak mind a 4 szemfogát altatásban kellett kiműteni, mert rácsontosodott az állkapocscsontra. A doki azt mondta, ilyer még nem is látott.

2014. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha úgyis ivartalanítva lesz, akkor ne felejtsd el mondani a fogat a dokinak, mert altatásban egy pillanat alatt kihúzza a tejfogat.

Ha nem vinnéd műttetni, akkor azt mondanám, hogy várj még 1-2 hónapot, mert lehet, hogy kiesik magától, és csak ezért nem feltétlenül jó bódítani. Az én kutyámnak is ki kellett húzni 1 tejfogat, 8 hónapos korában.

2014. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:
Főleg a kistestű fajtáknál gyakran előfordul ilyen. Ki kell húzni a tejfogat, különben elromlik a maradó fog és az is kiesik. Pénteken kirántja az orvos egy pillanat alatt.
2014. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Firestorm ***** válasza:

A yorkinknak ugyanez volt.

Csak neki az összes felnőtt fog kibújt a tejfognál,elaltatta a doki és kihúzta neki :) Még 13 éves korában is gyönyörű fogai voltak,igaz 1 addigra már kihullott :)

2014. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!