Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy csináljam?

Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Van egy 9 és fél hetes kis kutyusom. nagyon okos szeret tanulni rohangálni, játszani. lakásban vagyunk szóval sokszor elég nehéz vele én próbálom lefárasztani: viszem ki a folyosóra futkározni és folyton tanítgatok neki valamit. De nem tudok mindig csak én foglalkozni vele és öszintén megmindva elég nehéz mert ha éppen nem alszik és én nem foglalkozok vele akkor mindenkire ugrál fe harapdálja (elég erősen) és ebből mindenkinek elege van. Én próbálok ezeknek utána olvasgatni de ilyen problémát nem elytenek. ilyenkor általában nem is nagyon lehet leállítani(ilyenkor bezárom a szobába). most arra gondoltam hogy délután kiviszem egy olyan erdőbe ahol nem járnak nagyon mert nem lehet vele sokszor bírni. ha van hasznos ötletetek hogy hogyan fárasszam le jobban szívesen meghalgatnám

2014. nov. 25. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Lehet hogy segítene neki,ha hozzászoktatnád a többi kutyához ,hogy barátai legyenek. Egy idő után ha kijátszotta magát szerintem lenyugszik, de az is jó lehet ha megjutalmazod.. Pl, ha mondod neki,hogy ne ugráljon másokra,ne harapjon stb.. akk mindig adsz neki valami jutalmat. DE CSAK AKKOR HA SZÓT FOGAD. :) Nekem nem igazán volt kutyám,csak kis koromba, ugyhogy nem tudom ,hogy segítettem-e ezzel valamit ,remélem igen :)
2014. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Keress rá arra---felugrál a kutyám.

Amúgy simán a kezeddel, lábaddal elhárítod az ugrását.Persze, sokszor kell megtenni, és mindenkinek a családból ugyan úgy. Olyan nincs, hogy egyszer lehet, egyszer nem. Közben mondod neki kicsit erősebben, hogy "nem". Nem lesz azonnal eredmény, arra ne számíts.

2014. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Még ne vidd ki! Majd ha meglesznek az oltásai!

Egyrészt ha elkezdi ezt csinálni, akkor ne foglalkozz vele, ne nézz rá, mintha ott sem lenne. De fontos, hogy amint befejezte ezt az "őrjöngést", ami egyébként teljesen normális kölyök viselkedés, akkor kezdj el vele mindig foglalkozni! Ha utána is figyelmen kívül hagyod, akkor csak egyre tovább fog próbálkozni. Agyrém az olyan gazda, aki pl. felugrálásnál nem figyel a kutyára, hátat fordít, majd megnyugszik és csinálja tovább a dolgait ahogy az eb abba hagyta. Ez nem így működik, a kívánt cselekvést mindig jutalmazni kell!

Ha erősen harap, akkor szólj rá, kiálts fel, kicsit szorítsd a pofáját a fogaira, ami beválik, és amint abbahagyta, itt is kezdj el vele játszani! Csak következetes foglalkozással fogja megtanulni, hogy mit szabad, mit nem.

És fárasztani kell. Játssz vele, kezd el tanítani. A tanulásnál nincs jobb egészséges fáradtság a számára, persze ha jó módszereket használsz.

2014. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de ezekre csak jobban begergelődik! és hiába nem figyelek akkor meg szétszaggatja a ruhámat már próbáltam. 5 percig nem figyeltem rá esküszöm nem hagyta abba elszórakozik azzal h kötélhúzást játszik a ruhámmal.

És az miért baj hogy kivinném olyan helyre ahol nem járnak kutyák? nem fogja itt kibírni és nagyon vigyázunk rá. ergo a kutyasuli vezetője tenyésztett labikat és ő mondta hogy vigyük ki mert lehetetlent kérünk a kutyától azzal h benttartjuk

2014. nov. 26. 10:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kiviszed, nem fogja elhagyni magától az ugrálást. Ez a forgolódás a legtöbb kutyánál csak azt jelenti, újabb szuper játékot játszik a gazda. Az előző leírta, milyen módon lehet leállítani. "fizikai" ráhatással. És nem egyszer, aztán elég. Egyszer lelököd, úgyis újra visszapattan. Neked meg minden ilyen alkalmat kezelni kell.
2014. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De nekünk am nem az ugrálással van a bajunk mert azt kezeljük hanem a harapdálással
2014. dec. 14. 10:57
 7/10 anonim ***** válasza:

" 5 percig nem figyeltem rá esküszöm nem hagyta abba elszórakozik azzal h kötélhúzást játszik a ruhámmal. "

És te ezalatt mit csináltál?

2014. dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mostmár mind1 egyre ügyesebben le lehet állítani. lehet egy idő után le is szokik róla
2014. dec. 20. 11:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Első kutyád? Tudod, a tanulás folyamata nem úgy megy, hogy egyszer megmutatod és onnantól működik. Kérdezd meg az anyukádat, nálad mennyi ideig tartott megtanítani, hogy pl magadtól mossál kezet, amikor kell :))
2014. dec. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt most nem is azért kérdeztem mert nincs türelmem:D csak h ti milyen módszerrel csináltátok a leszokatást mondjuk:). Türelmem meg szerintem jóval több van a kutyával mint nagyon sok embernek:)
2014. dec. 28. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!