Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétálásnál hogyan csináljam?

Sétálásnál hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos mentett szukám, golden keverék, kertben tartva, kinti-benti. Minden nap sétálunk, ezzel kapcsolatban van problémánk. Az elején összeszedett, szépen jön láb mellett. A séta közepe felé bele-bele ránt a pórázba, nem folyamatosan húz, de csak hosszú póráznál. Ilyenkor rántok rajta egy kicsit, ha húzna tovább, rövid pórázt fogok, kvázi büntetésként, és láb mellett megint normálisan sétálunk. Egy ideig normális, majd újból az egész húzogatósdi. A séta végén szépen jön. Elrontok valamit? Vagy mit csináljak másképp?

2014. szept. 7. 01:37
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem próbálgatja a türelmedet.. Fiatal még, nem nevelték eddig, most kíváncsi, meddig mehet el. Na és persze rengeteg az érdekesség a séta közben is - szagok, hangok, látvány. :) De jól csinálod, következetes vagy vele, mert mindig ugyanazt a reakciót kapja. Idővel megtanulja.

Én anno a saját kutyámmal azt csináltam, hogy amikor húzott, megálltunk, és csak akkor mentünk tovább, ha ismét hajlandó volt normál tempóban sétálni. Esetleg vigyél magaddal jutalomfalatot övtáskában vagy a zsebedben, és egy-egy jól teljesített szakasz után dicsérd meg. :)

2014. szept. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal, kajla, kamasz, ilyenkor ezek beleférnek :) Csak ne törődj bele, és egyszercsak megjavul :)
2014. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :) A behívásban is adnátok tanácsot? Nem mindig akar hozzám jönni, így el sem merem engedni séta közben.
2014. szept. 7. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.. Nálunk is gondok voltak ezzel anno. Mi jártunk kutyaiskolába (nem rossz dolog, ha van időd és pénzed rá - 7 évvel ezelőtt olyat 15-20.000 Ft volt egy tanfolyam (3 hónap, minden hétvége szombat-vasárnap délelőtt), ma nem tudom), ott, amikor gondok voltak a hívással, az oktató azt tanácsolta, hogy bújjak el egy fa mögé vagy üljek le a földre, mintha rosszul lennék. Na, a kutyám amint észrevette, hogy nem vagyok sehol, vagy valami "baj" van, már rohant is oda.. :) Ezt párszor még eljátszottuk, mindig nagy dicséretet kapott, azóta megy magától is. Illetve, néha le szoktam guggolni, mert akkor szemmagasságban vagyok vele és könnyebb a kontakt.

A lényeg, hogy ne kezdj el futni utána és folyamatosan kiabálni, mert azt hiszi, hogy játszol. Vagy hogy haragszol, és meg fogod büntetni.

Nagyon kis fiatal kutyusod van, alakul az, ne félj.. Az enyém elmúlt már 1 éves, mire ezeket megtanulta (akkor volt a suli is).

2014. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
na, jelentem, ma az egyik ismerőssel és a kutyájával voltunk sétálni, én is elengedtem a kicsikét, jött, ha szóltam neki, nem ment messzire, ügyes volt. persze, közben az idősebb kutyát leste, hogy most mit kell csinálni :) köszi a segítséget! :)
2014. szept. 7. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!