Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya benti elhelyezése....

Kutya benti elhelyezése. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves 45 kilós németjuhászunk. Eddig folyamatosan kerti kutya volt, kennelben aludt stb.

A szomszéd valamiért meghibbant (pedig nem ugat éjszaka a kutya, csak néha fel-fel vakkant), és egy hangos vakondriasztót szúrt a földbe. A kennel a kerítése mellett van. Próbáltunk vele beszélni, de mindegy, ezt a felét nem ragozom. Mivel egy kétszínű patkány nem akarok eljutni arra a pontra, hogy megmérgezze a kutyámat.


Tehát elhatároztuk, hogy kennel helyett a lakásban fogja tölteni az éjszakákat ezentúl. Eddig is bent aludt, ha vihar volt, vagy ha tüzijáték, csak akkor mindig aludt vele valaki a kanapén. Most szeretnénk, ha a középső szobában egyedül töltené majd az éjszakákat. Ezért gondoltunk rá, hogy veszünk egy nagy fém szállítóketrecet.

Egy ilyet, a legnagyobb méretben:

[link]


És ide lenne elzárva a kutya este 10től reggel 6ig. A nap többi részét a kertben tölti. Plusz naponta 2-3 alkalommal sétálni is el van víve + a kertben is játszunk vele.


Szerintetek ez megfelelne Neki? Vagy van más hasonló ketrec, ami nagyobb ennél? Az a lényeg, hogy fel tudjon állni benne és meg tudjon fordulni ha szükségét érzi.

Meg kényelmesen feküdjön.


2014. aug. 30. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így korrekt.. :) És ha egyedül aludna a szobában? :) Csak kényelmesebb úgy neki
2014. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon kíváncsi :) nem akarom hogy belenyaljon a konnektorba vagy magára borítsa a tévét.


Nyugodtabban aludnék, ha tudnám, hogy sem magában, sem a lakásban nem okoz kárt.

2014. aug. 30. 20:30
 3/19 anonim ***** válasza:
Jó a szobakennel, de szerintem felesleges. Az baj, ha szabadon jár-kel a lakásban?
2014. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy értem, de ez rettentő aranyos :D Most elképzeltem ahogy titokban gondolkodik, hogy "vajon ez finom lehet" ? :D Tündéri lehet! :)
2014. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Gondoltam arra is, hogy barkácsolok Neki egy szobakennelt 150*150es alapterületűt. De azt nem lehetne összecsukni napközben. Meg macerásabb is lenne.


Esetleg nem lehet valami hasonlót kapni készen? Gondoltam már rá, hogy esetleg egy járókát veszek neki :)

2014. aug. 30. 20:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletes :) Az én kutyámnak textil boxa van, amióta megvettem, mindig benne alszik, konkrétan ki sem lehet szedni néha. :D De a ketrec is ugyanolyan jó, a kutyák szeretik az ilyen kuckós helyeket. Tegyetek be neki sok-sok takarót, pár játékot és kényelmesen fogja érezni magát benne. Lehet kapni ilyen takarót magára a ketrecre is. Szerintem amúgy elég a H 107 x Sz 71 x M 81 cm méret is, de ha úgy gondoljátok a legnagyobban jobban érezné magát, akkor vegyétek azt. :)
2014. aug. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon édes kutya :) Sokat tanul tőle az ember! Türelmet, kitartást, vidámságot, optimizmust, mindent!


Én legalábbis embertől nem tanultam eddig annyit, mint Tőle :)


Ezért sem akarom megadni az esélyt, hogy bármelyik szarzsáknak eszébe jusson megmérgezni.

2014. aug. 30. 20:33
 8/19 anonim ***** válasza:
ÉS kutyaovi, ha nagyobbat szeretnétek? :)
2014. aug. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A legnagyobbat fogjuk. Nem sajnálom a pénzt, ha Róla van szó! :)
2014. aug. 30. 20:34
 10/19 A kérdező kommentje:
Kutyaovi? Az mi?
2014. aug. 30. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!