Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bordert lehet így tartani?...

Bordert lehet így tartani? Vagy bezavar a kor és a bizonytalanság?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, jelenleg a hetedik osztályt járom, a családnak van egy német juhászkutyája, akivel napi szinten én foglalkozok, 8 éves korom óta nevelem, kutyasuliban is voltunk. Imádom a kutyákat, és régi szerelmem a border collie.

Szeretnék egyet, a szüleim beleegyeztek, de bennem van pár kétely.

1. Minimum 10 évre szól, közben mindenféle iskola, költözés, és körülbelül 30 éves koromig ott lenne velem a kutya, akivel foglalkozni kell. Általános iskola után gimibe szeretnék menni, majd kutyakozmetikusnak tanulni. Aztán külföld. Végig lehet ezt csinálni kutyával? Van akinek sikerült?

2. Itt is, és mindenhol azt írják, hogy lefáraszthatatlan, gyereknek nem való, meg nehéz eset. Mozgékony vagyok, napi 2-3 órán biztos, hogy lenne rá.

3. Bulik. Nem vagyok nagyon bulizós ember, de kétlem, hogy mindenből kimaradnék. Na nem úgy gondolom, hogy hétvégén csak haverok, meg ilyen, de el lehet képzelni, hogy a későbbiekben egy két-alkalommal elmarad a séta, és csak megdögönyözni, esetleg a kertben lefárasztani tudom. Beleőrül?


Tehát a kérdés az lenne, hogy amellett, hogy le tudnám mozgatni, el tudnám vinni kutyasuliba, meg ide-oda szocializálódni, és sportolnék vele, a fent említett dolgok ellenére még lehet borderem?



2014. nov. 25. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, sikerülhet! Az nem árt, ha gyűjtesz szorgalmasan, mert nem olcsó kint lakást venni, és ritka az olyan albérlet, ahova állatot is engednek.

2. Akkor mi a probléma?

3. Nem fog beleőrülni. Esetleg megbeszélheted anyukádékkal, hogy ha nem vagy otthon, vigyék el ők egy sétára, vagy elviszed te még azelőtt, hogy a buliba elmennél.

Szerintem igen, lehet, ha ezt valóban tudod tartani éveken keresztül.

2014. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Én pontosan ugyanilyen helyzetben vagyok csak annyi a különbség, hogy nekünk egy öreg tacsink van, és még nemtudom, hogy mit szeretnék majd tanulni
2014. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy gyereknek nem való kutya, főleg nem munka kutya, csak egy általános tény, mindig vannak kivételek!

Viszont a bc-nek kevés csak a séta, vele komolyan dolgozni kell! Valamilyen sportot válassz vele. Illetve én nagyon ajánlom, hogy egy show vonalú kennelből vegyél egy nyugisabb kutyát. Ő is pont elég pörgős lesz a sportokhoz, de egy munka vonalúnak ezek a feltételek kevesek lennének.

Egyébként persze, hogy vállalható így! Csak az eltökéltségeden múlik az egész.

2014. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ honnan veszed a kutyát.
2014. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment mindenkinek a zöld kéz!
2014. nov. 25. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!