Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassuk le róla, hogy...

Hogy szoktassuk le róla, hogy durván játszon?

Figyelt kérdés
Ahova most költöztünk, van egy 6 hónapos német juhász. Addig nincs vele semmi gond, amég nem kezdünk el vele játszani. Utána harap, fellök, ránk ugrik. Nem szeretném, ha egyszer a fiamnak bántodása esne igy.
2014. nov. 26. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, nem a tiétek a kutya? Ne játsszatok vele, az ilyen viselkedést határozottan tiltsátok.

Ha a tiétek: kutyaiskola, engedelmes képzés, napi séta, lemozgatás, fárasztás, labdázás.

2014. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem a miénk. Az a baj, hogy igy a fiamat se tudom egyedül kiengedni az udvarra. Probáltam rá kiabálni, meg leültetni, de mintha nem is hallaná. Ilyenkor bemegyünk az udvarrol és akkor megnyugszik. Ha mi fárasztanánk, meg probálnánk dolgoztatni, az nem lenne jó? Gazdik nem törödnek vele.
2014. nov. 26. 10:23
 3/11 anonim ***** válasza:
A kutya nem tanulta meg, miként kell játszani emberrel, gyerekkel. Ezt a gazdája dolga lenne megtanítani neki. Ha közös udvarotok van, vagy te megtanítod a kutyának, hogyan kell viselkednie veletek, vagy közlöd a kutya gazdájával, csináljon kennelt a kutyának, mert a neveletlen kutya felnőve neked is gondot fog okozni, amikor találkozol vele. Egyébként gyereke egyedül sosem engedünk ki kutyához. Főleg neveletlen nagytestűhöz, akár kölyök, akár felnőtt.
2014. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De az is jó lenne, ha ti elkezdetitek megnevelni, dolgozni vele, sétáltatni... kérdés, hogy a gazdája mit szól hozzá? Tulajdonképpen minek van német juhásza, amit egy munkakutya, és igényli a fizikai és szellemi foglalkozást, ha nem is törődik vele...? A kérdés persze nem neked szól. Beszélj a tulajjal, hogy mi a terve a kutyával, mert ez így nem lesz jó, ha felnő a kutya, akár veszélyes is lehet. Vagy nevelje ő, vagy ha akarod és hozzájárul, akkor ti (bár akkor hamarosan a ti kutyátok lesz). Vagy ajándékozza el olyannak, akinek való.
2014. nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen volt ebben a korában (és még sokáig). Kőkemény kiképzés kellett neki (amúgy sem küllem, hanem munka vérvonalú). 9 évesen már kicsit nyugodtabb. :-)

Ami nálunk kötelező volt: rengeteg mozgás, foglalkozás, labdázás, kerítés megerősítése, mert kiharapott, kennel építése, kutyasuli (engedelmes, fogatás). Kisgyerek mellé nem választanám soha, de nálunk a kutya volt előbb.

Hozzáteszem 2 gyerek mellett is képes lett szocializálódni, de nagyon kemény időszak volt.

A gazdi nagyon rosszul választott, ha nem foglalkozik vele. Én is beszélnék vele, ha Nektek sincs rá időtök, akkor olyannak kéne adni, akinek van.

2014. nov. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, nem hagyjuk egyedül, de azért néha jo lenne, ha tudna ugy kint játszani a gyerek, hogy én főzök közbe és csak néha kinézek.. :/ Nekik is van egy gyermekük amugy.


Nekem lenne rá időm, csak nem tudom hogy kezdjek hozzá.

2014. nov. 26. 11:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kutyasuliban érdeklődj és kérdezd meg a gazdit, mit szólna, ha foglalkoznál a kuttyal és eljárnál vele.

A hierarchiában mindenképpen fölé kell kerülni és nagyon határozottnak lenni vele.

2014. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogyan kezdjél hozzá - kutyasuli.

Ott megtanítják neked az alapokat, pórázkezelést, alap engedelmességi gyakorlatokat. Utána már otthon is lehet gyakorolni, mindennap sétálni vinni stb.

2014. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nincs jelen pillanatban pénzem kutyasulira. :/
2014. nov. 26. 12:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem is neked kéne fizetni, hanem a gazdájának. Sajnos így leírni a tennivalókat nagyon hosszú lenne, de próbálj akkor utánaolvasni a kutyanevelésnek, nevelési problémák helyrehozásának.
2014. nov. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!