Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rövidszőrű magyar vizsla...

A rövidszőrű magyar vizsla mennyire fázós? Kell neki télen vagy ősszel kutyaruha?

Figyelt kérdés
Vizsla gazdik válaszát várom elsősorban! :)

2014. nov. 27. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem fajtatiszta, de vizsla keverékem van, rövidszőrű, pont, mint a vizsi. Eléggé fázós, én rá szoktam adni a ruhát, ha csak pórázas sétára megyünk, de ha elengedősre/szaladgálósra, akkor nem, max. ameddig kiérünk az elengedős helyre.
2014. nov. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már ilyen időben is raksz rá ruhát? Vagy csak télen? Egyébként az esőben könnyen megfáznak, átáznak?
2014. nov. 27. 16:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában ilyenkor már szoktam, olyan 5 fok alatt már szokott fázni. De mondom, én leginkább csak akkor adom rá, ha nem végez intenzív mozgást, pl. van, hogy kimegyünk az udvarra és ott csak áll, nézelődik, na olyankor ráadom :)
2014. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi, a vége lemaradt. Esőben itthon nem szeret kint lenni, tehát pl. az udvarra kihívás kihívni, hogy pisiljen. De ha sétálni megyünk, akkor semmi gondja vele, szakadó esőben is elvan. Elég könnyen átáznak egyébként, de ő van, hogy az egyik sétálós helyünkön még most is belemegy a fagyos vízbe, belefekszik. Aztán szaladgál, hazajövünk, megtörlöm és bejön. Tehát ez a megfázás is attól függ, hogy vizesen mozog-e...
2014. nov. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Érdemes neki esőkabátot venni? A havat mennyire szereti? Mert van amelyik kutya utálja, valamelyik imádja. (Bocsi, hogy ilyen sokat kérdezek, de nagyon érdekel.)
2014. nov. 27. 16:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja bocsi úgy értettem, hogy tied szereti-e a havat? :)
2014. nov. 27. 16:46
 7/13 anonim ***** válasza:

Semmi gond :) Igazából mindegy neki, hogy hó van, vagy eső van, ha terepen vagyunk :) Itthon jobban elvan a hóban, mint az esőben, de nála tényleg az számít, hogy itthon vagyunk-e, vagy sem.

Vízálló ruhát érdemes venni, mert a sima a ködben is átázhat. Viszont arra figyelj oda, hogy ami esőkabát, az nem feltétlenül meleg és ami meleg, az nem feltétlenül vízálló. Szóval oda kell figyelni mit veszel meg.

2014. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer! :) Akkor veszek majd egy téli kabátot, ami belül bélelt, kívül vízálló, hogy a hó ne áztassa át és egy esőkabátot is. :) Így szerinted jó lesz? Esetleg egy pulcsi kell még őszre? Vagy fölösleges? (Ismét bocsi... :D)
2014. nov. 27. 16:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha jó kondiban van a kutya és sokat vagytok a levegőn, akkor felesleges rá pulcsi, főleg ha rendesen mozgatod :) Szóval ősszel én nem szoktam öltöztetni, régen meg kinti volt, akkor egyáltalán nem volt ruhája... :)
2014. nov. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Mostmár tényleg békén hagylak. :D Akkor marad a téli kabát és az esőkabát.
2014. nov. 27. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!