Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a korábban...

Hogyan tanítsam meg a korábban agresszív kutyámnak, hogy csak engedéllyel mehet oda más kutyákhoz?

Figyelt kérdés

Korábban pórázon agresszív volt, ezt pozitív megerősítéssel nagyon szépen elhagyta. Most ott tartunk, hogy ha 3-4 méterre elmegy mellettünk egy kutya a járdán, akkor szépen, laza pórázon sétál mellettem, elég határozottan tovább sétálnom és szépen jön. DE. Ha közelebb van egy kutya, akkor oda akar szaladni hozzá keresztbe előttem, ilyenkor a pórázzal tartom vissza, ami nem megoldás, ráadásul nem szeretném, hogy visszaessen (pórázrántásra elég..érzékenyen reagál). Azt szeretném, hogy NE induljon neki egyáltalán.


Szemkontaktus ilyen közelségben nem megy, sőt, hangjelzésre se figyel, annyira szuggerálja a másik kutyát, nem tudom kizökkenteni.


Ötletek? Hordjak magammal kolbászt? Arra talán figyelne :D



2014. nov. 27. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanuld meg fegyelmezni is, ne csak lekenyerezni, ez az ötletem :) Attól, hogy egy bizonyos pontig izgisebbnek tartja a jutalomfalatot, még ugyanúgy neki akar menni a másiknak, csak átmenetileg félreteszi a dolgot.
2014. nov. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként ha pórázrántásra érzékenyen reagál, akkor nosza, rántsd a pórázt. Ha rájön, hogy ha nekiindul, az neki rossz, akkor nem fog nekiindulni. Ettől kétlem, hogy visszaesne, vagy ha igen, akkor ott valami nagyon nagy gond van.


Az agresszió maga amúgy lett kezelve, vagy csak addig dugdostál falatot az orra elé, amíg látszólag csökkent? Póráz nélkül mit csinál? Egyáltalán járhat ő össze más kutyákkal? Kutyasuliban voltatok/terveztek menni?

2014. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, rendszeresen összejár más kutyákkal és jól megvan velük. Ha bunkóskodik az egyikkel rászólok és abbahagyja. Hívásra jön el a többi kutyától. Igen, suliban is voltunk, szocializációs órán, az oktató szerint csak bizonytalan és gyakorolni kell sokat a helyes viselkedést a pórázon is.


"Egyébként ha pórázrántásra érzékenyen reagál, akkor nosza, rántsd a pórázt."

Úgy értem az érzékenyt, hogy ha feszül a póráz még inkább felpörög :) Mintha a póráz kicsit meghülyítené :)


Hozzáteszem, hogy mielőtt hozzám került, kóbor kutya volt. Egyáltalán nem tudott pórázon sétálni :)

2014. nov. 28. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Na ácsi, a feszítés meg a rántás nagyon más dolgok. Feszes pórázra persze, hogy befeszül ő is, ezért nem feszíteni kell, hanem rántani.

A suliban nem mondtak erre semmi technikát? Mégiscsak ők látták a kutyát...

2014. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, igaz :D Ők is a visszarántást mondták meg még a szemkontaktus gyakorlását :)


Akkor én vagyok a béna és biztos nem elég egyértelmű rántás volt az a rántás, mikor azzal próbálkoztam, hanem inkább húzás :D

2014. nov. 28. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!