Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutya mellé egy fiatal?

Öreg kutya mellé egy fiatal?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék veszekedést. Nagy kertes házban élünk 12 éve van egy németjuhász és kaukázusi keverékű kan nagytestű kutyám. Mivel elég öreg, gondoltuk, hogy mellé lehetne egy kölyköt venni ami labrador lenne. Igen ezt már átgondoltam ez végleges. Olyan kérdésem lenne..hogy az öreg kutya eddig minden cicát elfogadott sajnos nincs túl jól szocializálva de sose bántott egy embert se állatot. Az itt a kérdés ha kan kutya mellé egy kölyök kan labit vennénk..szerintetek jól kijönnének? Illetve Ha felmerülne hogy öreg kutyát altatni, vagy fiatalt hozni h döntenéetk?:)Nagyon közel áll az öreg kutya a szívemhez sok mindent átéltünk együtt, egézsége már nem a régi csípőjével stb godnok vannak mind minden öreg nagytestű kutyának, épp ezért vacilálunk hogy várni kéne még ő sajnos meghal mert előfórdulhat, vagy inkább válaljuk be a kiskutyát, mert nagyon jó lenne ha az öreg tanítaná úgymond. De attól is félünk hogy az öreg kutya esetleg bántaná , de a hozzászoktátás persze meglenne csak h utána. Nagyon megközönném a NORMÁLIS válaszokat és ha nem lenne ebből vita.

2014. nov. 28. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az előnyét és a hátrányát is megtapasztaltam ennek, szintén idősebb, alig szocializált, bizonytalan kutya mellé hoztam kölyköt. A kölyök sok mindent eltanul a nagytól, akaratlanul is és ő bizony vett át bizonytalanságot tőle, így oda kellett figyelni, hogy eleinte ne nagyon sétáltassam őket együtt. Ugyanakkor a bizonytalan kutyám magabiztosabb lett emberekkel szemben, kutyákkal szemben viszont azóta szinte tarthatatlan a viszonya. Egyébként jól elvannak együtt, de ha újra választanom kellene, inkább nem hoznék mellé kutyát, amíg rendesen nem tudnám szocializálni, stb...
2014. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
Első körben a meglévő legyen rendben. Problémás, bizonytalan kutya mellé nem hozunk másikat, pláne nem kölyköt, mert rengeteg hülyeséget átvehet a mindennapok folyamán, és a végén ott fogsz állni két kezelendő kutyával.
2014. nov. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb írják.

A másik, hogy egy idős kutyának, akinek már fájdalmai vannak, nagy teher egy kölyök. A kicsi játszani akar majd, a fején ugrálni, a nagy meg valószínűleg nem fogja ezt díjazni.

2014. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár az én 10,5 éves cane corsóm nagyon jól van szocializálva (1 éves koráig panelkutya volt) egy überköcsög, domináns 9 hetes amstaffot vettünk mellé. Mindkettő kan.

Mi azért vettük meg mielőtt meghal a vén róka, hogy legalább így is szocializálódik, az öreg megtanítja, mi a dolga. Ezen felül a tacsink sajnos meghalt babéziában és nagyon nehezen viselte a cc, hogy egyedül maradt.

A nagyon domináns hülyegyereket néha megrendszabályozza a corso, kárt nem okoz benne, csak helyrerakja.

Egy nyugodt, kedves labit nem hiszem, hogy bántana.

Az szokás, hogy semleges helyen találkozik a két kutya, nem az öreg felségterületén.

(Bár én nem így csináltam.)

2014. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De kérdés, hogy jó-e egy öreg, csípőproblémás kutyának az, ha egy hebrencs nagytestűt kell rendszabályoznia?
2014. nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4. vagyok

A corsóm is sántikál, kíméli a hátulját, de őszintén szólva nem tudom, hogy mennyire fáj neki, mert ha vmi izgi van (macska a fán), akkor fel tud ágaskodni, máskor meg megrogyik attól is, ha arrébb lököm a térdemmel.

De amikor RÁÜL a hülye amstaff, aki már 8 hónapos, nem tudom, hány kiló, akkor sem sír fel a fájdalomtól.

Nem kell lebecsülni ezeket az öreg (nagytestű) kutyákat.

Engem EZ nem tartana vissza az új kutyától.

(Bár ez most szemétségnek hangzik így leírva.)

2014. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!