Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a kerti...

Miért van az, hogy a kerti kutyások állatkínzónak tartanak?

Figyelt kérdés

Rokonaim, barátaim, ismerőseim nagy része nagy testű kutyákat tart kertben. Nekem mindig is meg volt a véleményem arról, hogy szegény kutyának "milyen jó, hogy egész nap nézheti a madarakat" (egyikük szavaival élve). Mégse szóltam bele soha, hogy mit csinálnak szerencsétlenekkel, gondolván, nem az én dolgom.

Erre hoztam én is egy kutyát a lakásomba, és most mindenki támad, hogy állatkínzó vagyok, és milyen sanyarú sorsa van a kutyámnak. Pedig napi 3x sétál (a fentiek max naponta tesznek egy kör a ház körül, pórázon), járok vele úszni, póráz nélkül viszem és ágyban is alszik. A hülye is látja, milyen boldog, állandóan vigyorog. mégis, borzasztóan elegem van a támadásokból azért, amiért szerintem a kutyák nem kertbe valók... És én még mindig nem szóltam be egyiküknek sem az ő kutyáik miatt.



2014. nov. 29. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Ez állandó vitatéma a laikus "kivágom a kertbe és naponta elé öntök vmi moslékot" típusú gazdák -és a felelős kutyatartók között, akik sokat sétálnak, foglalkoznak, törődnek a kutyájukkal. Úgyse tudod meggyőzni őket, mert ha Mari néni azt mondta, hogy "a kutya megvadul a hústól" akkor az úgy van és kész. Tojd le őket.
2014. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A kutyatartás és nevelés tipikusan olyan dolgok ahol megtanulhatod, hogyan hagyd figyelmen kívül mások véleményét. Elvégre, laza pórázra sem szoktatná senki a kutyáját pl tükör-módszerrel, ha mindig azt nézné, ki nézi hülyének a fordulások miatt. Stb.


Örülj neki, hogy ezen a területen is fejlődhetsz. Én ilyenkor annyit szoktam válaszolni hogy köszönöm az érdeklődést, boldog kutya sok sétával, tanítással, foglalkozással. :)

2014. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük! A mi kutyusunk is bent van velünk! :) Együtt alszunk! Nagyon okos, elégedett, vigyori kutyus! Én is mindig megkapom, hogy tegyem ki vagy a pincébe, mert nem való kutya a házba! Nem értek velük egyet, de kit érdekel?! Én tudom, hogy Boldog a kiskutyám és nincs ezzel gond! :) Próbáld meg elengedni a füled mellett ezeknek az embereknek a szavait! Sajnos többet nem tehetsz, meddő vitába meg nem érdemes belemenni, csak magadat idegesítenéd vele.... :) Én is rájuk hagyom, pedig eleinte még vissza is szóltam, de rá kellett jönnöm, hogy még a kiskutyánkról sem tudnak semmit, arról sincs fogalmuk, hogy mivel beagle, ezért rövidszőrű, kisestű, tehát kint neki nem jó! Szóval, vannak ilyen emberek, sajnos, kár értük minden szó és energia! :)
2014. nov. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A kutyusomnak egyébként öröklött epilepsziája van, és a kedvenc "barátságos megjegyzésem", amit az egyik rokonomtól kaptam, hogy biztos azért beteg mert lakáskutya. Ilyenkor úgy bevernék egyet, vagy visszaszólnék, hogy "bezzeg az övé"...

2014. nov. 29. 17:42
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Te is ugyanolyan lenéző véleménnyel vagy róluk, szóval nem tudom miért csodálkozol. Ez akkor is érződik ha nem mondod ki. Én beengedem a kutyáim de alapvetően kint tartom őket, és én is ugyanúgy unom a lenéző beszólásokat mint te. Lépj túl rajta, aztán kész. Nem attól lesz a kutyádnak jó dolga, hogy az ágyadban alszik.
2014. nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

"Miért van az, hogy a kerti kutyások állatkínzónak tartanak?"

Köszi az általánosítást...

2014. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanaz a véleményem. Az, hogy valaki kertben tart kutyát, pusztán a saját kényelmét szolgálja nem pedig a kutyáét. Mikor hozzájuk megyek, csak azt látom, hogy a kutya vonyít, mert be akar menni, ill. minden adandó alkalmat megragad a beszökésre.
2014. nov. 29. 18:32
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Jó hát én meg ismerek embereket akiknek bent van a kutáyja és semmivel sincs jobb dolga. Sőt a többség ilyen. Meg azért az még nem olyan nagy szám ám, hogy naponta háromszor lemész vele, úsztatod és még húúú póráz nélkül is van meg ágyban alszik. Ezt pl én is mind megcsinálom (kivéve az úszást, mert azt nem szeretik), sőt még ennél többet is, ráadásul nem is 1 kutyával ÉS még kint is tartom őket. Na akkor most mi van? Nem kell általánosítani. A probléma az emberrel van, nem azzal, hogy hol tartja.
2014. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
És tök mindegy, hogy jogosan nézel le valakit vagy sem, ezt ő megérzi és nem lesz veled sem kedvesebb, ez ilyen egyszerű. Nem kell velük foglalkozni.
2014. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ennek örülök, hogy ennyit foglalkozol vele, de lám megint azt gondolod, hogy most akkor jobb vagy, mint én :)

Az én ismerőseim pl. nem is sétáltatják őket. Vannak fokozatok, látom, te a jobbikba tartozol, de így se lesznek a kutyáid soha igazán részei az életednek, mert a köztes időben kint kuksolnak.

Hidd el, nem érzik meg... Még külön kedves is vagyok hozzájuk, soha semmivel sem utaltam a véleményemre.

2014. nov. 29. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!