Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a vizsla milyen...

Szerintetek a vizsla milyen kutya? Mármint nem úgy értem hogy milyen származású meg hogy jó-e vagy rossz hanem hogy akik vizslát tartanak hogy nevelték fel vagy hogy mennyire jó házörző vagy valami ijesmire gondoltam

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelzőkutya, de többnyire olyan szelíd, hogy a betörő arcát nyalogatja, mert örül, hogy valaki "játszik" vele.
2014. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vadászkutya, ha jó helyről való és nincs félrenevelve, akkor barátságos, köze nincs a házőrzéshez, maximum jelzi, ha jön valaki. Sok foglalkozást igényel és nagy a mozgásigénye, nem otthonülőknek való. Első kutyának én azért nem ajánlanám, mert könnyű félrenevelni, olyan értelemben, hogy a bájos természetével elvarázsolja az embert, emiatt sokan nem fegyelmezik, ha kell, illetve nem következetesen nevelik. Hát kb. ennyi.
2014. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
47%

Igen Vadászkutya!Nekem is van egy vizslám.

Apukám vadász.

Kizárólag vadász.

2014. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Jó kutyák, munkamániásak, sportosak. Kiváló választás egy tapasztaltabb családnak, akiknek szívügye a sport és eljárnak kerékpározni, gyakran túrázni. Jól jelez, sőt engem egyszer kapott meg egy vizsla, úgyhogy idegent lehet megkóstolja ha olyan kaliberű, de a legtöbb szelíd valóban.
2014. szept. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ex vizslatulajdonosként, szerintem a vizsla az egyik legcsodálatosabb kutya, amit ember választhat.

Szerintem egy "rossz" tulajdonsága van.. (ami tulajdonképen nem rossz, csak korlátozza azt, hogy kinek lehet és kinek nem vizslája.) az pedig nem más, mint hogy rengeteget kell neki mozognia.

Rettentő gyorsan tanul. Ha napi 1-2 órát foglalkozol a tanításával és határozottan tartod magad hozzá, akkor napokon belül megtanulja azt a bizonyos dolgot. De egyszerre csak 1 dolgot taníts neki! Ne zavard össze.. És legfontosabb, hogy ne a hangra tanítsd, hogy arra figyeljen, hanem kézjelre. Erre vannak nagyon jó könyvek, vagy kereshetsz neten is hozzá dolgokat. Hűsége példaértékű.

Tény, hogy házőrzésre nem a legalkalmasabb, mert naiv kutya,de ha a gazdáját érzi veszélyben, kifordul magából és akár az élete árán is megvédi őt.

Nagyon játékos, a nap 24 órájában pörögne, játszana, futna, szórakozna ha tehetné.

Átveszi a gazdája hangulatát, ha te boldog vagy, ő még boldogabb.. de ha te szomorú vagy, hang nélkül fekszik az öledbe vagy melléd bújva, mert ő ezzel vigasztal szavak helyett. Neki hangulattól függetlenül az a legfontosabb, hogy valami úton módon hozzád érhessen.

Igényli nagyon a foglalkozást, de megérti azt is ha épp nincs rá időd, akkor vagy valami huncutsággal elfoglalja magát vagy keres mást akivel/amivel játszhat.

Nekem például, míg én fel nem keltem reggel, addig ő sem ment el mellőlem, feküdt nyugodtan amíg fel nem ébredtem, de akkor már egyből bújt hozzám.

Termetéből adódóan félnek sokan, hogy a kicsi gyerekekkel milyen... nekem speciel gyengéd volt velük.. nem lökte fel, nem ugrott rá, semmi..

Ha tudsz neki elég mozgásteret biztosítani és naponta legalább!!! 4 órát foglalkozni vele, akkor szerintem vizsla a legjobb választás!

Hidd el, amit kap tőled, ő a többszörösét adja neked vissza!

2014. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!