Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekünk is bejönne? "amikor...

Nekünk is bejönne? "amikor durranás volt, jutifalat a szájba" Idézet az előző kérdés egyik válaszából.8 hónapos amstaffnál, többi lent.

Figyelt kérdés

Eddig egyszer hallott egy petárda-szerű robbanást, betojt tőle, de nagyon. Falu szélén lakunk, nem lesz óriási hangzavar, de azért ide is sok elhallatszik. Sajnos nem fogom tudni behozni a lakásba (vagy ülök vele az egyik szobában), ugyanis egy 11 hónapos baba is a vendégünk lesz. És a kutya kissé eszetlen. :)

Az működne, hogy felengedem őket a teraszra és amikor durrogtatnak, akkor kimegyek és adok falatot? Vagy csak úgy jó, ahogy a klikkerrel is, hogy azonnal falat? A másik kutyát nem érdekli a durrogás.


2014. dec. 2. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok az a jutifalatos kutyás :)

Igen, jól látod, ez amolyan klikkerhez hasonló módon működik. Ha oda tudsz figyelni arra, hogy kezdetben minden egyes durranás után (lehetőleg azonnal) adj neki jutifalatot egészen délelőttől kezdődően, akkor később nem fog megijedni. Esetleg patronos gyerekjáték pisztollyal vagy valami nagyot durranó dologgal (lufi, papírzacskó) előre gyakorolhattok naponta pár alkalommal. Valaki durrant és te adod neki a jutifalatot. Így összeköti a hangot a kajával.

2014. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Háát nem tudom én ilyenről nem hallottam. Teljesen megkevered vele a kutyát.

jutalomfalat ijedtségre? Gondolj már bele.

A jutifalat arra való, ha a kutya megvan jutalmazva, ha engedékeny, megtett valamit, amit kértél tőle. Teljesen logikátlan összekeverni egy olyan dologgal, amitől fél. Ilyenkor inkább nyugtatni kell és vigasztalni.

Gondolj bele, ha jutalmazod egy ilyen helyzetben, akár később meg is mérgezhetik ,vagy bántalmazhatják, mert azt hiteted el vele, hogy stresszhelyzetben jutalmat kap.

2014. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2-es, ha nem értesz hozzá, ne írj baromságokat! Kutyakiképzőtől tanultuk! Kérdező, adok egy amil címet, írok priviben!
2014. dec. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3. Megtaláltam azt a bizonyos hozzászólást a vadászkutyákról és a puskadörrenésre való jutalmazásról. Va
2014. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4. voltam. bocs, folytatom, csak megnyomtam az entert. Szóval valószínűleg azok a kutyák nem csak jutifalattal lesznek nyugodt vadászkutyák, egy az, hogy a fajtájuk is olyan, a másik meg, hogy a dörrenés és a jutifalat után látnak is zsákmányt.
2014. dec. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Félős kutyát nem vigasztalni kell, mert azzal megerősíted benne, hogy valóban félelmetes az a dolog, amitől fél. Jutalmazni azt kell, amikor nyugodtan van a dörrenés után.

Kérdező! Szerintem sokkal egyszerűbb egy szobában üldögélned vele, mint az udvaron ácsorognod:) És szilveszterig még van idő egy kis nevelésre is, hogy nem legyen olyan eszetlen.

2014. dec. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"sokkal egyszerűbb egy szobában üldögélned vele, mint az udvaron ácsorognod:) És szilveszterig még van idő egy kis nevelésre is, hogy nem legyen olyan eszetlen."

Hát igen, de háziasszonyként nem nagyon tehetem meg, hogy lököttkét őrizzem. :)

Nevelés ügyben meg haladunk, csak lassan.

Ha a kisebbik lányommal együtt vannak, az meg a világvége, mindkettő (nem hivatalosan) hiperaktív.

És lesz 5 kisgyerek, a legidősebb is csak 7 éves.

Már előre rosszul vagyok a gondolattól, hogy bent lesz a kutya (és nem a kutya miatt)...

2014. dec. 2. 14:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyakörv, póráz, és el lehet vele lenni a lakásban is. Inkább vidd be, mint hogy meglógjon (egy pánikoló staff képes meglepő dolgokra), vagy olyan sokkot kapjon odakint egyedül, hogy aztán vért izzadj, mire kiszeded belőle. Szilveszterkor nem hagyunk kint kutyát, ez alapvető, még akkor se, ha nem parás, mert a hülyegyerekek bedobálják a petárdát a kertbe és kész a baj.


Jutifalatozni meg nem praktikus, mert nagyon kell hozzá látni, hogy a kutya mit vesz le belőle, mert ha a félelemért jutalomnak veszi, akkor szivacs van, csak még jobban fog félni. Szóval óvatosan ezzel a dologgal, inkább próbálj közömbös lenni, mutatni a kutyának, hogy nincs semmi para, ez csak durrogás. Nincs vigasztalás, nincs simi, nincs jutifalat, semmi pozitív visszajelzés, csak jó példát mutatsz, esetleg feladatoztatod, vagy labdázol vele, ha attól feloldódik, illetve ha hisztizik, akkor le kell állítani, de ennél több dolgot nemigen érdemes csinálni.


De ha mégis jutifalatozni akarsz vele, akkor azt ne szilveszterkor kezdd el, hanem már most, youtube-on keresel tűzijátékhangot, és arra bekondícionálod, hogy az egy remek dolog. Minden nap gyakorolsz vele 2-3 percet, és ha működik a módszer, akkor addigra tuti lesz, ha meg nem működik, az pár napon belül kiderül, és még idejében elkezdhetsz más módszer után nézni.

2014. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is félek, hogy meglóg. Bár magas a kerítés és jó, én is hallottam, hogy mikre képesek.

Kipróbálom a jutifalatozást most, ha nem jön be, akkor jönnek a lakásba. Bár nem tudom, a sznob barátaink ehhez mit szólnak. :)

2014. dec. 2. 14:40
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
2. Voltam Le lettem hurrogva, de én pont arra gondoltam, amit a 8. írt, meg arra, amit a hivatkozott kérdésben is írtak, hogy úgy kell viselkedni, mintha mi sem történne. Én mindig ezt eszem, és mondhattok bármit, de az én kutyáimnál beválik. Nem kapnak jutalomfalatot azért mert félnek, ez baromság. Bejöhetnek a műhelybe, de amikor elkezdődik a petárdázás és a tűzijáték éjfélkor, amit én szeretek, kimegyek megnézni, és ők kijönnek velem nézni. Onnantól, hogy ott vagyok velük, abszolút nem félnek, biztonságban érzik magukat. Azt éreztetem velük, hogy nincs mitől félni. Úgy érzik, hogy a gazdi kiment és nincs gond, akkor ők is jöhetnek, hívom is őket, és jönnek. Nem félnek, mert bíznak bennem. Minden fingást szarást falattal jutalmazni nagyon primitív, ennél azért összetettebb lelkivilággal rendelkeznek a kutyák, és csak magaddal baszol ki, ha mindenre jutifalat kell. A jutalomfalat maga a gazdi ha igazán szereti, és ha bízik benne, nem kell csalétek.
2014. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!