Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költötök a kutyátokra...

Mennyit költötök a kutyátokra havonta? És milyen kutya?

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt keverék szuka, 12 kilós. Pénzben még sosem adtam össze, hiszen minden hónap más. Nem minden hónapban viszem állatorvoshoz, és lehetnek extra kiadások, pl röntgen, műtét, utazáskor neki is kell buszjegy, vonatjegy...


A lényeg az, hogy felvállaltam őt, és ha szükséglete van, nem gondolkodom, hogy kifizessem-e. Előteremtem az összeget, akár a póráza ment tönkre, akár műteni kell.


Sajnálom, de konkrét pénzösszeget nem tudok mondani.

2010. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez fajta-, tartási mód-,és egyéb függő,

értem ezalatt: pl. egy yorki, akinek nyíratni kell a bundáját, sokszor a túltenyésztéstől betegesebbek is,többe kerül, mint pl. egy beagle tartása. Aztán nyilván függ attól, kertben, vagy lakásban va-e tartva, hiszen lakásba nyilván több mindent megveszel neki, mint egy kint tartott kutyának. Aztán az anyagiak. Ha valakinek mondjuk nincs gyereke, csak kutyája, akkor képes rá óriási összegeket költeni: svarowski nyakörv, baldachinos ágy, 500 féle játék, stb. Szerintem.

Tehát nagyon változó.

2010. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Konyhai maradék függvényében változó, hogy egy 15 kg-os tápos zsák 1 vagy két hétre elég e nekik. 2 fajtatiszta 25 kg-os kutya.

Ezen kívül évente oltás, féregtelenítés, ha kell állatorvos, télre szalma az ólakba(minden évben friss), és persze játékok, pórázak, egyéb felszerelések olykor.

2010. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem vagy egy goldenem és eggyet értek a többi emberrel is mert az én kotyám ugyan mindent megeszik de az oltás az orvos, féregtelenítés meg a többi dolgok sokba kerülnek és még ott van van nekki 5 fajta póráz,hám és minden féle játék. És még a kutyasulit is ki kell fizetni :D
2010. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

akkor én mondok konkrétumot:

15 kg-os kutyatáp 10 ezer Ft (15 kg, 35 kg kutyának, ami durván 2 hónapra elegendő.

Mellette néha konzerv, csirkefarhát 3-4 kg havonta= 1000 Ft kerekitve.

Aztán majd az évi oltás, féregtelenités (6000*2+200*5)

2010. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még sosem számoltam össze, ami kell azt megveszem, de feleslegesen nem szóróm a pénzt (értem ez alatt, hogy pl. nem veszek nekik még egy tizedik labdát csak mert nekem megtetszett, hiszen a kutyámnak úgyis a régi "kedvenc" lasztija kell)

De a kedvedért megpróbálom nagyvonalakban összeszámolni a költségeinket:)

Egy 32 és egy 38kg-os, kinti kutyám van

- táp: jó esetben havi 30kg elég, ez 16000ft

- csirkeláb+aprólék kb6kg - kb1200ft

- 3 havonta Frontline - 5200ft

- az öreg kutyám gyógyszerei: havonta 5600Ft + 2havonta 2700ft + negyedévente egy kezelés 9000ft

- évente veszettségi oltás 5000ft

- rendszeres féregtelenítés - 720ft/alkalom

- felszerelés, játék - arra egy ideje nem költünk mert már van minden ami kell

Így már ki tudod számolni...

Szerintem ez az egész egyén és kutyafüggő, nálunk pl nagyon megdobja az öreg kutyám betegsége, de mondjuk más meg lehet havonta veszi az ilyen-olyan kristályos nyakörvecskéket:)

Aztán ott vannak még a nem várt költségek is...

2010. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

- táp: 12000

- táplálék kiegészítő: 3000

- spot-on: 3500

- jutalomfalat: 1000

- kutyasuli: 5000

- benzin a kutyasuliba (20l): 6000


összesen 30500

Természetesen ennél több, mert mindig van ez+az, orvos, egyéb...

Ja, nem kicsi kutya... :)

2010. jan. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

féléves amstaff, igaz most balesete volt, az kapásbol 40.000 forint.

táp: 3 kilos egy hétre elég neki.

de megeszik maradékot is.

póráz+ szájkosár 7000 forint, de ez ritka kiadás.

havi 5000 forint

2010. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!