Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok jó tápot ajánlani...

Tudnátok jó tápot ajánlani bűzmirigy problémákkal küzdő kutyának?

Figyelt kérdés

Sajnos minden táptól amit kipróbáltunk, puha a kaki, aminek az eredménye hogy 3 hetente megyünk bűzmirigy nyomásra. Már nem tudom mit próbáljunk ki.

Próbáltuk: Brit Care, Josera, Fit Active, Happy Dog

Esetleg kinek mi vált be ilyen hasonló panaszoknál?

Köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 4. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Feltöltötték a kutya bűzmirigyét valami gyógyszeres lével másfél éve, azóta semmi baja. Előtte volt, hogy hetente jártunk kinyomatni. Ha be van gyulladva (nem nagyon, de folyamatosan), akkor akármilyen kajával tolhatod, nem fog megjavulni.

Persze ha puhát kakil, akkor mellesleg tápot is érdemes váltani, illetve nem tudom, hogy van nevelve meg mozgatva a kutya, de az is kihat az egészségére nagyon, ha stresszes, vagy nem kap elég terhelést a szervezete.

2014. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a foglalkozással meg a mozgással nincs gond.

Amúgy egy kis tacskóról van szó, akit menhelyről hoztam el.

2014. dec. 4. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Csontot, vagy valami szilardabb etelt szokott kapni? Van amikor az segit. Ugyanis a kutyatap az annyira szetmalik a gyomorban, hogy gyakorlatilag higat wc-zik a kutya amitol nem jut eleg nyomas a mirigyekre es nem tud rendesen tisztulni.

Lehet ha kis hazi kosztott is kapna neha akkor helyre jon. De nem ertem az allatorvos nem adott tanacsot, vagy nem kerdeztetek? Mert a kutyanak se lehet jo a suru kezeles.

2014. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem kap csontot, 1-szer próbáltam neki adni, de menhelyi kutya révén borzasztó falánk, mohó...egész darabokat nyelt le a csontból, nem rágta meg, másnap üvöltve végezte a dolgát... Soha többet nem adok neki csontot.

Folyamatosan próbáljuk lassítani az evést, alakul, de nem egyszerű.

Az orvosunk meg akarja műteni..amit én egyenlőre nem preferálok, ha van más megoldás is...lehet a végeleges az lesz, nem tudom...

2014. dec. 4. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Cibau egyenlő kemény kaki :)
2014. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Yorkshire-om van, neki is rendszeresen ki kell nyomni, igaz csak 3 havonta. De a dokink azt mondta, hogy ezen nem segít a táp, se csont, se semmi :( Alkati dolog, a mirigyek úgy helyezkednek el a végbélnyílás mellett, hogy nem nyomódnak meg eléggé.
2014. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cibau minden kakit megkeményít :D vagy esetleg még az AZP és az N&D hasonló
2015. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!