Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutya tapasztal...

Ausztrál juhászkutya tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Igazából rég óta szeretnék egy aussiet és elég sokat utána olvastam a fajtának,de most személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi.Mozgásigény, dominancia és házőrzés terén.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 5. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

A mozgásigénye vetekszik a borderével, napi 3 óra szellemi és fizikai fárasztásnak nála is meg kell lenni, ha esik, ha fúj. Talán annyi csak a különbség - bár borderem még nem volt, róla csak hallottam - hogy míg az aussie nem cseszeget, ha nem fárasztod le eléggé, a border állítólag igen...Tény, hogy ha pl beteg vagyok és valamivel kevesebbet foglalkozok vele, akkor többnyire ő lefekszik, amikor viszont mégsem, olyankor folyamatosan jön-megy, látszik, hogy küszködik, mert nem vezette le az energiáját, ilyenkor ha bírom ha nem, mennem kell vele játszani, tombolni, tanulni. Kell hozzá egy olyan elhivatottság és fajtaszerelem, ami ha nincsen meg, érhet jó pár kellemetlen meglepetés...Mi tagadás, az én lustálkodó-kényelmes életmódomon is igencsak változtatott, ha vele kell foglalkozni, nincs apelláta! Mondjuk, eleget vártam rá ahhoz, hogy ne érezzem megterhelőnek a vele való törődést, épp ellenkezőleg. :)


Az aussie-nál a szukák dominánsabbak, nagyon résen kell náluk lenni már egészen kis koruktól fogva, ha kordában akarod tartani később is. Persze, alapból a dominancia egyedfüggő, de nagy általánosságban náluk a ,,csajokat" kell keményebben fogni, különösen kamaszkorban.


A házőrzés nem épp a fő profiljuk, lévén juhászkutyák ; jelzőkutyának jók, ugatni ugat, ha valami mozgás van, de sok esélyt nem látok rá, hogy ha valaki bejönne engedély nélkül, meg is harapná. Nekem ugyan a két másik (más fajtájú) kutyám sokat ráragasztott ebből a kemény házőrzősdiből, de továbbra sem tartom valószínűnek, hogy harapna is. Bár persze, ezt csak feltételezem, nem zárhatom ki azt, hogy használná is a fogát, ha úgy érzi szükségesnek.


Összességében véve iszonyatosan pörgős, bámulatosan tanulékony, intelligens kutyák, nem is kutya, hanem Aussie...De továbbra is úgy gondolom, nem való mindenkinek pusztán a cuki/ gyönyörű/ különleges külleme miatt, hiszen egy olyan kutyáról beszélünk ,amely az ösztöneit nagyszerűen megőrizte s a munka és a küllem vonal még nem vált szét, így egy hatalmas mozgás-és foglalkozásigényű fajtáról van szó.

2014. dec. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ sokat segített!
2014. dec. 6. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!