Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Svájci Fehér Juhászkutya!...

Svájci Fehér Juhászkutya! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régóta szeretnék még egy kutyust a Yorkim mellé és van egy cicám is . Nagy kertünk van kinti benti kutyus lenne , kutya ovi és suli is tervben van este és reggel séta, kocogás. :) 16 éves vagyok nem ez lesz az első kutyusom. Arra lennék kíváncsi hogy milyen a fajta jelleme mert elég ritka fajta Magyarországon.. Amit lehet elolvastam róla az interneten tehát inkább tapasztalatokat várnék :) Családtag lenne de azért jó lenne ha védene is.(tudom hogy ez is nevelés kérdése)De meg van a fajtában? A NJ-ban tudom hogy igen és ezért remélem hogy benne is .:)

A válaszaitokat előre is köszönöm !


2012. ápr. 27. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lényegében ugyanolyan a jelleme mint a NJ-nak, csak kicsit érzékenyebbnek mondják, de én ezt nem tapasztaltam. Kemény fajta kutya, jó őrző-védős is, jó munkakutya, nagyon okos fajta, sokat kell mozgatni, BAROMIRA hullik a szőre (nekem ezért nem lesz többet, képtelenség bírni), de nagyon jó fejek. Nevelés kérdése minden, ahogy írod.


Hat éve van svájci juhászom.


Ja igen, és ebben sok svájci juhászos egyetértett, hogy nem ugatós. Ez nagyon tuti :)) Az enyém szinte soha nem ugat. De azért persze ez is nevelésfüggő.

2012. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Őrülök hogy hasonlít az NJ-re mert régebben azt szerettem volna csak elrettentett a túlszaporítás... Huh a szőrhullás egész évben van ?:/ Nagyon örülnék ha nem lenne ugatós mert elég forgalmas utcában lakunk sok emeletes házzal ahol nem igazán tolerálják a sok ugatást...

Köszönöm szépen a válaszodat !:)

2012. ápr. 27. 19:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek van, az itthoni tenyésztő egyik kutyusát 'kapta meg'. Nagyon okos kutya, sok foglalkozást igényel, de gondolom ezt te is tudod. Nagyon jó helyről kell venni, mert nagy termete miatt szívbetegség is kialakulhatl
2012. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hallpttatok már a furminátorról?
2012. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Van egy olyan érzésem, hogy ezt nem ide szántad :)
2012. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen tenyésztőtől fogom venni az biztos !:)

Köszönöm a választ!

2012. ápr. 27. 21:17
 7/14 anonim ***** válasza:
Coelia, de igen, nagyon is ide szántam, mert fentebb azt írták, hogy borzalmasan hullik a szőre...
2012. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a világ legjobb fajtája. Én szukám már hat éves és nagyon okos kedves és érzékeny. Imádom és nem vedlik sokat csak a vedlési időszakban, de ha keféled rendszeresen akkor abban az esetben sem vészes pedig nekem hosszúszőrüm van. Az enyém nagyon ugatós, de ez egy kiskori negatív tapasztalat miatt van. Piciként megvédet egy hatalmas rotitol minket. Csak ajánlani tudom ezt a fajtát. Ja és néz körül külföldi tenyésztőknél.
2012. ápr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De bamba vagyok, már látom :). Csak mostanában sok kérdéshez nem illő választ látok. Egyébként igazad van, a furminator is megoldás lehet.
2012. ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Aki egyszer ilyen fajtát vesz, többé minden fajtában őt keresi...
2012. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!