Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hátrányokkal jár egy...

Milyen hátrányokkal jár egy kistestű kutya?

Figyelt kérdés
Egy 3-4 kilósra gondolok. Az előnyöket már tudjuk, de mi van a hátrányokkal, hogyan lehet kiküszöbölni őket? Gondolok itt olyanra, hogy egy kistestű kutyust el lehet úgy engedni pórázról, hogy nem kell rettegni, hogy ellopják? Vagy hogy valami vadállat zsákmánynak nézi és elragadja? És mi van ha emberek közé is akarjuk vinni, de nem szeretnénk hogy attól kelljen rettegni, hogy valaki rálép? Nem akarunk táskadísz csinálni belőle. Hogyan lehet megoldani ezeket a problémákat? Illetve milyen problémákkal találkozott már olyan, akinek kicsi kutyája van?
2014. dec. 6. 04:56
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Én csak egy dolgot utálok a minikutyákba, amiről a gazdi tehet, szóval Te tudsz változtatni, azon amit most leírok:

Szóval ilyen kicsik, cukik meg minden, ezért a plázacicák nem merik meghúzni a pórázt, ha rendetlenkedik a kutya. Szóval a kiskutya rángassa séta közbe a gazdát. VAGYIS őket is meg kell nevelni...

2014. dec. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Vidéki kertesházi lakóként a miénk kigyömöszölte magát minden lukon, amit talált. Ez volt ez egyetlen gond vele.
2014. dec. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A miénk kis 2 kilós Yorki. Tud ő magára vigyázni. Természetesen ha nagyobb testű barátságtalan kutya van a közelben, akkor vagy felvesszük, vagy kikerüljük. A lábak között ügyesen ellavíroz. Arra kell megtanítani, mint minden kutyát, hogy a gazdi szavára azonnal szótfogadjon. Kicsi kutyánál különösen arra kell vigyázni, hogy ő nem tudja magáról, hogy kicsi kutya. Ő kutya! Ezért aztán ha nem fogják vissza, akkor igen nagy méretű kutyával szemben is támadólag lép fel. De ha jó nevelést kap semmi gond nem lesz vele. A nevelést külön kiemelném, mert mi a sajátunkat sajnos nagyon elkényeztettük. Teljesen a fejünkre nőtt. Amilyen kicsi, olyan nagy a mozgásigénye.
2014. dec. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet buta indok de ha bizonyos helyeken laksz, akkor az a legnagyobb hátránya, hogy szinten minden kutyával szemben védtelen. Az én kutyámat támadta már meg megvadult házőrző és majdnem megölte pedig nem olyan kicsi. Azóta bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna ha kistestű lenne...
2014. dec. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb hátránya, hogy a sok bunkó paraszt majd kérdés nélkül odamegy és fogdosni próbálja a kutyádat, meg az összes neveletlen kölyök ott fog visítani, hogy hadd simogassa meg.


Mikor csivavám volt, nem győztem rászólni az emberekre, hogy ne nyúlkáljanak, még akkor is, ha a kutya engedte, hatalmas pofátlanság kérdés nélkül letámadni egy idegen kutyát.

Most egy keverékem van, tök fekete,nem is túl kicsi, de mégis folyton bepróbálkoznak az emberek, néha már akkora a fejem, hogy majd felrobbanok. Kutya se reagál jól arra, ha vadidegenek fölé hajolnak és nyúlkálnak felé. Szedem a kakit erre rögtön ott terem valami idióta mögöttem és KÉRDÉS NÉLKÜL fogdosni próbálja, aztán meg hápog mikor ráugat a kutya. Ilyenkor nagyon nehéz nem elküldeni melegebb éghajlatra az illetőt. Múltkor egy kéregető mellett játszott egy másik kutyával oda is mentek a pasihoz is hízelegni és a pasas megkérdezte, hogy megsimogathatja-e őket, na mondom véééégre, véééégre valaki aki először megkérdezi! :D

2014. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 miamiu ***** válasza:

Engem az zavar a legjobban, hogy mindenki bátran odaengedi hozzá a kutyáját amikor az enyém pórázon van és kiabálnak, hogy "nem bánt, ne félj"


Azért mert kicsi kutyám van nem félek a nagytól, a kutyámat se féltem, de az enyém még nevelés alatt áll és könnyen odakaphat.


És ha kistestű a kutyád elfelejtik, hogy az is tehet kárt és nem feltétlen azért húzom el mert félek vagy őt féltem....

2014. dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"egy kistestű kutyust el lehet úgy engedni pórázról, hogy nem kell rettegni, hogy ellopják?"

Hogyne. A kutya szem előtt marad, meg ha behívod, visszajön, és kész. A gazda mellől azért nem szoktak kutyákat lopni, inkább kertből, esetleg bolt elé kikötésből.


"Vagy hogy valami vadállat zsákmánynak nézi és elragadja?"

Miféle helyen élsz te, hogy ettől kelljen félni? :D Hány vadállatot láttál már zsákmányra vadászva róni a környéket? :D


"És mi van ha emberek közé is akarjuk vinni, de nem szeretnénk hogy attól kelljen rettegni, hogy valaki rálép?"

Meg kell tanulnia, hogy ő vigyázzon, hogy ne lépjenek rá, nem kell folyton kerülgetni, meg eleve nem kell ötméteres flexin hagyni káoszkodni, hanem menjen mellettetek, és nem fognak rálépni. Nyilván nem a dugig tömött 4-6-osra kell vele felszállni, de utcán vagy egy átlagos rendezvényen azért nem szoktak az emberek kutyákat taposni.

2014. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos van aki elakarja lopni, velem megesett. 2 cigány gyerek felkapta és elakart vele futni, de az enyém nem szereti ha idegenek felkapják, ezért odakapott, erre pedig a gyerek ledobta. Szóval ez ellen csak annyit tehetsz, hogy figyeled a kutyát. Én mindig éberen sétálok vele, figyelem ha jön egy kutya és ha nem ismerem akkor magamhoz hívom a kutyám, megvárom míg odajönnek és megkérdezem, hogy odaengedhetem-e. Voltam vele már nagy tömegben is, fényvisszaverős mellényt raktam rá, és közben figyeltem rá, amennyire lehetett testtel védtem, de van aki nem figyel ezért neked kell figyelni, de egy kis kutyát könnyű kézben tartani, ha nagyon nagy a tömeg.

A kicsi kutyákat jól kell szocializálni, hogy ne féljenek a nagyobb kutyáktól sem, nehogy aztán félelemből támadók legyenek. Fiatal korában sokat kell vinni mindenféle kutya közé.

Általában a kistestű kutyáknak sok problémájuk van a fogkővel, erre oda kell figyelni, hogy sokat rágcsáljon.

Ne felejtsd kicsik, de kutyák, nem szabad őket kisbabaként kezelni, kicsin a bors, de erős ugyanúgy bírják a hosszú sétákat, túrákat mint nagyobb társaik.

2014. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!