Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutya igényli/...

Milyen kistestű kutya igényli/viseli el a napi 4-6 órás sétákat?

Figyelt kérdés
Beköltöztem életem első otthonába, amit az elkövetkező éven belül szeretnék megosztani egy házikedvenccel. Mivel ez egy társasház, olyan kutyára lenne szükségem, aki kistestű, könnyű utána takarítani (a hosszú szőr nem zavar), csendes természetű. Bírja a hosszú sétákat terepen, mert vinném magammal munkába. Ezen felül heti egy alkalommal kutyaiskolába járnánk. Sokszor járok haza a szüleimhez, ahol egy németjuhásszal illetve egy labradorral kell kijönnie, ne legyen túl domináns.
2014. nov. 17. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Esetleg egy terrier? Mondjuk nem tudom hogy azok mennyire ugatósak, de ez is nevelés kérdése. Viszont ezek olyan örökmozgó figurák :)
2014. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
West highland white terrier? :) (westie)
2014. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Törpe uszkár, bichon, spitz-ek, kis méretű mudi (utóbbi kettő szőrhullató). A dominancia nem fajta függő.
2014. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Holland kacsavadász kutya szerintem illene a leírásra, de azért még járj utána.
2014. nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1 spitz vagy terrier nagyon boldog lenne veled. :)
2014. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Spániel, schnauzer, kutyasuli mellett még beaglet is bevállalhatsz.
2014. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
A törpe uszkárt most felejtsd el!!! Az soha nem fog neked napi 4 órát nonstop rohanni!! A közép esetleg de az élvezné ezt az életformát nagyon plusz nem szőröz..marha idegesítő amikor naponta porszívozol (tavasszal ősszel reggel este) mert a kutyamajom hullajt. Tapasztalat 😉
2014. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sorry elnyomtam! Nekem nagy kedvencem a puli is, ismeretségi körbe van lakásba megfelelő tartás mellett nem büdösödik és simán bírná a menetet! Azért napi 4-6 óra terepmászkáláshoz nem vihetsz klasszikus értelembe vett panelkutyát!!
2014. nov. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Tetszenek a terrierek, illetve a schnauzer és igazán megtetszett a Kooikerhondje (holland kacsavadász) plusz a puli, bár kisebb testű kutyában gondolkodtam eddig.

Azt hiszem lesz mibe beleásnom magam :)

A terep erdős-mezős területet jelent, jelentős emelkedők nélkül (bár gondolom ez túl fontos szempont.)

2014. nov. 17. 20:03
 10/14 anonim ***** válasza:

Esetleg egy aranyos keverék? :)

Annyi kölyök van a menhelyen :(

2014. nov. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!