Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak ekkora ellentétek...

Miért vannak ekkora ellentétek a border és mudi gazdik között?

Figyelt kérdés
Nem egyszer hallottam/láttam már vitázni borderes és mudis gazdit, de miért? Értem, hogy mindenki a kedvenc kutyáját imádja, de miért veszekednek ezen? Vagy mi a vita tárgya?

2014. dec. 6. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A problémának szerintem semmi köze a border vagy a mudi bármely tulajdonságához. Ez csak arról szól, hogy az emberek imádják a saját véleményüket a saját hangjukon hallani és nem bírják elképzelni, hogy másoknak más a jó. És a többség elég bizonytalan is a saját véleményében, hogy csak úgy érzi biztosnak magát, ha ledorongol mindenki mást...
2014. dec. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az egyes írja.
2014. dec. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre én is kíváncsi vagyok. Velem bunkó, lekezelő és zárkózott volt a borderesek többsége amikor először találkoztam velük. Nagyon kellemetlen csalódás volt, és biztos nem az előítéleteim miatt, mert előtte semmilyen formában nem kutyáztam másokkal. Kb olyan érzés volt, mint amikor a vidéki kis parasztgyerek felmegy a gazdag, sznob rokonaihoz, és szó szerint így az orruk hegyéről lenéznek rá némi undorral.

Szerintem az is lehet benne, hogy nagyon beléjük van verve, hogy a border a legokosabb kutya, ez a fejükbe száll és aztán látnak egy fajtát amelyikben benne van a potenciál, hogy legalább olyan jó legyen. Velem nem egyszer volt olyan (nem viccelek, szó szerint), hogy az illető saját maga vallotta be, hogy az én kutyám a jobb tudásban, de mégis az ő kutyája a magasabb rendű mert az mégis csak border/német juhász/egyéb divatos fajta. Hát elég nagyot néztem.

Plusz a két fajta annyira különbző, hogy gondolom a borderesek nem tudják elképzelni mit lehet szeretni egy mudin. A mudisok meg fordítva.

2014. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy embert ismerek akinek mindkettő van....lehet skizók, a borderes énük lenézi a mudist :D :D

Borderem van és sose néztem le senkit azért h milyen fajtával versenyez, foglalkozik. Ez nem fajtatartó specifikus, ez az embert minősíti.

2014. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem borderem van és szeretem a mudisokat. Sokat járunk együtt sétálni. Tartottam Dogo Canariot azt az igaz nagyot meg yorkiet együtt. Másnak meg ez a baja.
2014. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is borderem van és nem nézek le senkit. Persze nekem nem kéne más kutyafajta, nekem a border a szerelmem kicsi korom óta. Ez van. Nem nézek le senkit, csak egyszerűen hidegen hagy a többi. Ezen nem tudok változtatni. Érdekes módon engem soha nem kozositettek ki/néztek le/bunkóztak a bborderesek mikor még keverékem volt, sőt! Szóval az is lehet (sőt én ezt tapasztaltam) hogy sokan borderesek előtt mondják, hogy "a csapból is border folyik" "elegük van a sok borderből" meg ilyenek, és hát tudjátok amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten
2014. dec. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22:45 13 évesen, úgy hogy fogalmam sem volt előtte mi folyik a kutyás közösségekben, nem hiszem, hogy bármifelé adjon isten volt ami feljogosította volna őket a fogadj istenre... Ahova én jártam ott amikor először megláttak nem azt mondták az embernek, hogy szia, hanem hogy ki a kutyád apja/anyja? Jó neked, úgy látszik szerencséd volt.
2014. dec. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5%
71%-os 3 mudis lany! Az a baj, hogy a hozzaszolasaid alapjan te mindenhol olyan emberekbe botlasz, akik utalnak teged, termeszetesen csak a kutyaid fajtaja miatt. Nem gyanus ez egy kicsit? Ha jol tudom, amugy huszoneves vagy. Nem kene egy minimum 7 evvel ezelotti serelem miatt olyan utalkozva beszelni az osszes borderrol, ahogy te szoktal a forumon. Enis mudis vagyok, de visszavehetnel igazan, mert amit itt muvelsz, az mar nekem ciki neha.
2014. dec. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehol sem állítottam, hogy minden borderes rossz, csupán a tapasztalataimról beszéltem kultúrált hangnemben, amihez jogom van. Ezek a dolgok megtörténtek, akár tetszik akár nem. Vannak borderesek számosan akikkel jóban vagyok, de nem azokról szól a kérdés, úgyhogy nem azokról beszélünk. Azért hangsúlyozom ki ennyire (azon kívül, hogy ez volt a kérdés), mert én úgy mentem oda, hogy nem volt előéletem, se elvárásaim, és baromira meglepődtem a már akkor, gyerekfejjel is abszurd viselkedésen. Még akkor is kibeszéltek amikor már nem is voltam ott, mint később visszahallottam barátoktól. És nem, nem olyanokat, hogy milyen borzalmas, gyakorin kommentelő emberi lény vagyok, hanem hogy 'húúú, nem felel meg a kutyája a standardnak, túlméretes" meg ilyen eszement dolgok.
2014. dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy megyortent es rosszul esett, azt nem ertem, hogy emiatt miert erzed feljogositva magad arra, hogy lepten nyomon mas kedvenc fajtajat fikazd? A bordereseknek ugyanugy faj az ilyesmi, mint nekunk, ha valaki a mudikat szidja. Ha minden fajtat utalnek, aminek a rajongoi kozott talalkoztam idiotakkal, most nem lenne kutyam. Nemet juhaszosoknal ott van a "csak a nj a kutya", piteseknel a farokhosszabbitora vagyo, magyar fajtasoknal a "mindenki hazaarulo, aki nem magyar fajtat tart" tipus, megsem kezdem az egyes fajtakat utalni.
2014. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!