Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hasán találtam egy...

A kutyám hasán találtam egy dudort, sérv lehet?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre a kutyám hasfalán egy kemény dudort, tojás alakú, kb 3-4 cm. Nem látszik hogy zavarná. Az ivartalanítás után volt egy ici-pici dudor a köldöke környékén, de úgy gondoltam, hogy az csak a varrat miatt van. Évekkel ezelőtt volt az a műtét! Ez legfeljebb pár hetes lehet. Ha sérv, akkor kb mennyibe fog kerülni a kezelése?

2014. dec. 6. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kemény,akkor nem biztos,hogy sérv. Az én kutyámnak van sérve,de neki az oldalán van, puha,benyomható és nem fájdalmas. Ez a sérvek jellemzője. Ha jó helyen van,nem kell vele semmit csinálni, bár ha alul van a hasán,azt lehet műteni kell,mert kizáródhat. Az én kutyámnak nem kell műteni az állatorvos szerint. Szerintem mindenképp mutasd meg állatorvosnak, ő megvizsgálja és eldönti,kell-e műtét. Ha műteni kell az nem lesz olcsó mulatság, 30-40 alatt nem biztos,hogy megúszod. :/ De hátha nem kell.
2014. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én nem akartam nagyon nyomkodni de enyhe tapintásra keménynek tűnt, mozogni nem nagyon mozog. A hasa közepén van, a szegycsont végéhez közel. Persze elviszem orvoshoz, de csak hétfőn tudom, meg ahova járok ott nem lehet kártyával fizetnem, így előre kell készülnöm.
2014. dec. 6. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Hétfőig nem lesz baja. De ahogy leírod,valószínű sérv. Szorítok neki, ne kelljen műteni. :) Leírhatnád hétfőn,mi volt a dokinál. :)
2014. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olvastam egy másik kérdést ahol azt írja az egyik válaszoló, hogy el sem altatják hozzá a kutyát és csak pár ezer... De most jut eszembe, hogy szerintem van egy letölthető árlistája az állatorvosunknak. Hátha benne van.
2014. dec. 6. 18:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Hm, köldöksérv 12 ezer, az nem vészes. Egyáltalán felnőtt korban mitől alakulhat ez ki?
2014. dec. 6. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Mint embereknél is, a meggyengült hasfal miatt erőlködésnél kitüremkednek a belek. Az én kutyámat szétszedte egy kuvasz és műteni kellett. Az oldalán az izom sérült és ott a meggyengült izom miatt kibújt egy bélszakasz. Ez pedig nem életkor függvénye.
2014. dec. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy egyből műteni kell. Ha kizáródik idővel magától, elvan vele a kutya, egy későbbi altatás alkalmával, pl. fogkőleszedés, bármilyen más probléma esetén be lehet iktatni a sérvűtétet is.
2014. dec. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!