Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogy magyaráznátok el egy...

Ezt hogy magyaráznátok el egy tök sötét embernek? :D

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a mostoha testévem kapott egy kutyát, és folyton csokival tömi. Én meg ott szajkózom neki, hogy ne adjon neki csokit, mert a kutyáknak nem tesz jót, sőt árt nekik! Erre le szid, hogy hagyjam már békén, minek okoskodok állandóan, miért ne adna a kutyának csokit, hiszen látszik rajta hogy mennyire szereti... Mutattam neki cikket is, mindent hogy elhiggye hogy az méreg neki, de mindig csak azt mondja, hogy hagyjam már, ez hülyeség, úgy neveli a kutyáját ahogy akarja. Szóltam már az édesapjának is, hogy beszéljen vele, de ő is gyakorlatilag elküldött melegebb éghajlatra a "beteges kutya mániámmal".

Nagyon féltem szerencsétlen kutyát, mert tudom hogy árt neki a csoki, de ha napi 1-2 csíkot nem kap akkor egyet sem... Mit tegyek? Hogyan magyarázzam el neki, hogy végre felfogja és változtasson rajta?


2010. jan. 31. 21:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
verd meg
2010. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Haha...
2010. jan. 31. 21:57
 3/21 anonim válasza:
87%

Gondolom nem vagytok jóban, így bármit is mondasz cssak azért sem teszi.

Esetleg van olyan akire hallgat, akkor azt környékezd meg, hogy ő mesélje el neki, h. a kutya nem tudja megemészteni a csokit.

A legdurvább megoldás, h. feljelented állatkínzásért. De családon belül ez nem szerencsés.

Vagy ráhagyod...

2010. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%

Lopd el az összes csokit és edd meg! :)

Amúgy szerintem egy két csíktól még nem lesz nagy baja, bár attól is függ hogy mekkora kutya. Talán egy nagyobbnak kevésbé árt meg, gondolom én, de csak úgy józan paraszti ésszel.

Apósom kiskanállal és kristálycukorral etette évekig a kutyákat, nem lett semmi bajuk. Aztán rábeszéltem, hogy kilyukadnak a kutyusok fogai és nagyon fog fájni nekik, (ez talán meghatja a mostohatesódat is) és ezt ugye nem akarja? Ekkor abbahagyta. :) Szerintem ne add fel, nyaggasd őket, vagy ne beszélj velük úgy 10-12 évig.

2010. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy talán nem lesz baja, de hát azért napi mennyiségben. Arról nem is beszélve, hogy elhízik szegényke. :) Amúgy közepes termetű kutyusról van szó. Ráhagyni nem akarom, mert azért mert én nem jövök ki mostohatesómmal, ne a kutya kínlódjon szerintem. Valószínűleg az lesz, hogy nyaggatom még, vagy elmegyek vele állatorvoshoz, és megkérem a dokit, hogy magyarázza el neki hogy ez hogy is van. Egy állatorvosra csak jobban hallgat mint rám, nem? :)
2010. jan. 31. 22:09
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Van kutyacsoki! :D Mond meg, hogy akkor azt vegyen neki! :)
2010. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Idióta... Mármint a mostohatesód. Kérdezd meg tőle, hogy :"Azért hoztad ide ezt a kutyát, hogy megöld?" Vagy: "Ma írtam az állatvédőknek. Ha nem állsz le, elveszik a kutyát és még meg is büntetnek."

Vagy valami...:S

2010. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
87%

Rohadtul el lehet kényeztetve a gyerek!!!!...és ahogy hallom, ráadásúl a rosszabik fajtából(csakazértsemteszemazt)...Látszik, h még nem verted meg:)

Talán azt is kipróbálhatnád, h úgy csinálsz, mintha adnál a kutyának vmi olyat, amiről a mostohatesód is tudja, h nem szabad...és akkor talán észre veszi magát(persze a végén mond neki, h nem adtál semmit....),....am ismerem ezt a típust...elkényeztetett apucipicifiai....Vagy az is lehet, h mond azt, h tévedtél és erőszakoskodj, h adjon neki csokit...és talán az ellenkezőjét fogja csinálni....én megrugdosnám....persze nem a kutyát :DDD...

Amúgy hány éves a mostohatesód?

2010. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

Nem azért teszi, hogy téged bosszantson? Apád meg nem azért hagyja rá, mert addig sem őt idegesíti a kölyök és/vagy a kutyus?

Az semmiképpen sem jó, ha olyan agresszíven nekiesel, én inkább a normális beszélgetés híve vagyok. Megdicséred, hogy biztosan nagyon szereti a kutyát, hogy őt is szereti a kutya, és ha sikerül meggyőznöd, hogy te nem vagy ellenség, aki meg akarja tagadni az imádott kutyustól a legjobb falatokat, akkor mondani el neki, hogy mennyire ártalmas a cukor az állatnak. Csak ne húzd fel magad a tesódon, és ne kiabálj vagy veszekedj vele, mert akkor csakazértis meg fogja tenni, amit nem szabadna.

2010. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18%
Mi lenne ha inkább nem ugatnál bele?
2010. jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!