Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni, hogy a...

Mit lehet csinálni, hogy a kutyám ne ugasson egész este?

Figyelt kérdés
Van egy Cavalier spániel és egész este ugat.Kb. olyan 6-7 óra körül elkezdi és 10-11-ig abbahagyja.Miért ugathat? Vagy mit lehetne vele csinálni,hogy ne ugasson? Mert szerintem ez nem normális.Válaszokat előre is köszönöm.

2014. dec. 8. 21:56
1 2
 11/12 anonim válasza:
67%
nekünk német vizslánk volt, ugatott reggeltől estig, vihettem sétálni, labdáztam vele, ki vittem a mezőre szaladgálni, ugyan úgy ugatott, egy valami tudta kilőni éjszakára, ha elvittem fürödni! Imádott úszni, labdával arportozni, szerintem egy hal volt előző életébe... ha úszott aludt...
2014. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 SzMHZs ***** válasza:
100%

Biztos nem leszek népszerű, de minek a kutya, ha nem foglalkozol vele rendesen? Egy kutyát sétálni kell vinni, még ha van is kert, hogy érjék új ingerek. Attól, hogy a másik elvan úgy is, nem biztos, hogy így a megfelelő. Mire kellett a kutya? Mert egy Cavalier gyanítom, hogy nem házőrzésre. Bocsi.

Szóval én a helyedben rászoknék a sétára, tanítgatnám, hogy agyilag fáradjon. Amikor meg ugatna, akkor próbáld elterelni a figyelmét, játsz/tanulj vele abban az időben. Mondjuk jó lenne, ha ezt megelőzésképp csinálnád, nem akkor, mikor már elkezdi, mert csak megtanulja, hogy ha ugat, akkor foglalkoznak vele.

2014. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!