Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi, jó természetű tipikus...

Kicsi, jó természetű tipikus "szobakutyát" szeretnék, segít valaki?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy furcsát mondok, de nekem mindegy ezen belül a fajta, mert ahogy megfigyeltem, ezek a kis szobakutyák általában hasonlítanak. Viszont annál inkább számít nekem, hogy jó helyről hozzam el, úgyhogy abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy konkrét helyeket, tenyésztőket esetleg tudtok nekem ajánlani? Olyanok válaszának nagyon-nagyon örülnék, aki ilyen típusú kutyát vett, és meg van elégedve a tenyésztővel, de bármilyen segítő válasznak is nagyon örülök!

Hogy egy kicsit részletezzem a dolgot: a "tipikus szobakutya" alatt kisméretű, városhoz, közlekedéshez szoktatható, esetenként könnyen emelhető kutyát értek, bármilyen szőrrel mert szeretem gondozni azt is. Olyanra gondolok aki jól érzi magát ilyen környezetben, lakásban, jó természetű (persze gondolom ez ugyanannyira nevelés kérdése is, mint alaptermészeté, de értitek), könnyen beleszokik a dolgokba. Én nagyon sokat tudnék vele foglalkozni, legtöbbször vinném magammal mindenhova, szóval egyedül keveset lenne. Szőrét ahogy írtam, ha kényes is, tudnám gondozni. Szóval ezek alapján, akinek ilyen természetű kutyája van, bármilyen fajta, írna picit róla (na meg a fajtáról is, amilyenje van)? Ahogy föntebb írtam, tenyésztő elérhetőségeknek külön örülök:)


2014. dec. 9. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
bár nem szoba kutya, és sok törődést-foglalkozást-tanítás igényel, de én uszkárt javasolnék, ( yorkie és egyéb mini-extra mini szobanyézeket inkább ne ) méretben is válogathatsz, bár nem olcsó, viszont borzasztó okos, és könnyen tanul.
2014. dec. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Oké, de van is 100.000 forintod egy fajtatiszta kutyára? Mert a legtöbb fajta ilyen árban mozog, sőt, a ritkábbak még drágábbak.
2014. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom, hogy nem lesz olcsó, ha jó helyről hozom! A vételáron nem terveztem spórolni, ha azt tényleg a jó körülményekért, és a szakértelemért kérik el. Csak egy kis iránymutatást szeretnék.

Első: köszi, utánajárok! Ha az uszkár is ilyen típusú kutya, akkor annak is utána fogok nézni! Ugyan nem a méret az elsőszámú, de azt nem tudod, hogy a legkisebb fajta kb. mekkora? Azért kérdezem, mert nagyot nem emelhetek, viszont sokat vinném magammal.

2014. dec. 9. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a kisspitzet ajánlom, tudom miről beszélek, már a 2.at koptatom! :D


[link]

Én ezt a kennelt ajánlom.


Itt találod az összes magyar kennelt:

[link]

2014. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a normál méretű kutyákat szerettem mindig is (egy labradorom van), a kicsiket nem néztem semmibe, de a húgoméknak lett egy havannai pincsük (bichon havanese) és revideáltam az álláspontomat. Teljesen jó fej a kutyájuk, barátságos és értelmes kiskutya, emberrel-állattal jól kijön, én merem ajánlani bárkinek. Röhej amúgy, hogy a kis apróság zokszó nélkül jön hegyet mászni is és bírja :) Pár kiló összesen, a táskájában is szeret lenni, szóval lehet vinni mindenfelé. Lakásban jól elvan, tesóméknál nagy kárt nem csinált, legfeljebb kölyökként. Annyiból például több esze van egy labradornál, hogy ki lehet tenni neki akár több napi kaját is és csak annyit eszik belőle, amennyire szüksége van és nem hízik el. Szóval nem tudom, hogy az összes ilyen-e, de ha igen, akkor ez egy jó fajta szerintem.
2014. dec. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is Bichon Havanese van, valóban meglepően okos, igényli a törődést (a bundája is) , nagyon játékos fajta. Ami még mellette szól, hogy antiallergén szőre van, és nem hullajtja. Ő előtte egy tibeti spánielem volt, ő aztán tényleg "álomkutya", bár annyira nem játékos, és eléggé öntörvényű, de pl. első kutyának ideális szerintem. Mindkettő fajta kistestű, tipikus szobakutya.
2014. dec. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem van egy Jack russel terrier és csivava keverék, ami csak 4.5 kilós, 30cm magas kutya. Tök kicsi, de ha cipelni kell pár sarkot, abban hamar elfáradok.


Ismerősnek van Yorkija amit könnyebb cipelni, az csak 2.5 kilós. Hát aranyos az is.

2014. dec. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mopszot is ajánlom,akár francia bulldog.

Nekem mind2 van.

2014. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!