Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon vágyom egy kutyára, de...

Nagyon vágyom egy kutyára, de sajnos nem engedhetem meg anyagilag. Kistesű kutya alapfelszerelései és az állatorvosi költség mennyibe kerül induláskor?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Hát, ha nem engedheted meg anyagilag, akkor inkább ne. Az indulás is sokba kerül, ha menhelyről hozol ki, akkor is kell ez-az. De hosszú távon tartani, minőségi táp és egyéb, az azért sokba tud kerülni. Legfőképpen viszont arra gondolj, mi van akkor, ha jön egy hirtelen betegség, műtét? Na annak elég húzós ára is lehet... Elő tudnál keríteni több tízezer vagy akár százezer forintot az állatorvosra? Mert lehet a kutyád élete múlna rajta...
2010. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Használd a bal oldali keresőt. Amúgy meg ma ez már a második ilyen kérdés.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__636547-mennyi..

2010. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Állatorvos, kb: 30E. Még az összeset oltást megkapja, féreghajtó, esetleg bolha elleni cseppek.

Hám: sztem elég drága (2500 Ft.ért vettem). Teleszkópos póráz 1500-2500 Ft. Ha hosszú szőrű, akkor kefe, bár én azt egy régi hajkefével oldottam meg. Kaja: ha nem a legmárkásabbat veszed, akkor kb 300 Ft. (Auchan márka) száraz táp (3kg) 1500 körül mozog. És akkor ott vannak a játékok, amiket megoldhatod otthoni plüssel.

Nem tudom, kint vagy bentre szánod, de ha bentre akkor vmi kosár, párna. Nekem kint vannak a kutyáim, kutyaházban meg lent a pincében a kazán mellett van kialakított helyük, tehát nem fáznak.

Amugy pekingi palotáim vannak.

2010. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
A múltkor meg még azt írtátok, hogy a munkanélküliség meg a szegénység sem indok arra, hogy meg kelljen válni a kutyától. Akkor most lehet kis pénzből kutyát tartani vagy nem?
2010. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszolat! van egy mentett cicám,akit úgy gondolom,nagyon jól "tartok",de egy kutyust is ugyanilyen körülmények között szeretnék,szóval inkább még gyűjtögetek....
2010. febr. 1. 15:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kis pénzből is kutyát tartani. Akkor viszont a kutyatartó számítson arra, hogy ha a kutyának szüksége lesz rá, akkor saját magától kell megvonni a pénzt, hogy megadhassa neki, amire szüksége van (pl állatorvosi költségek). Csak az vállaljon kutyát, aki meg tudja adni neki, amire a kutyának szüksége van/lehet, egyébként felelőtlenség.


Nekem sincs sok pénzem: se drága tápra, se kutyaiskolára nem telik. De a kutyámnak még egyetlen oltása se maradt ki, mindig kapott enni, tanítgatom, szeretgetem, és amikor műteni kellett a lábát, nem érdekelt, mennyibe kerül, előteremtettem az összeget.

2010. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Nekem sincs sok pénzem! Ők sem kapnak drága tápot! De ezenkívűl (ami szerintem még nem olyan nagy hiba) a kutyáim mindent megkapnak, ha kell magamtól vonom el, azt a pénzt!
2010. febr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Sztem lehet kis pénzből kutyát tartani, sokan tartanak, a hozzállás a lényeg. Házikoszton is elél a kutya, az éves veszettségi oltásra meg csak összejön a pénz egy év alatt.

A lényeg hogy felelősséget vállalsz érte, hogy mindig kapni fog enni, jöjjön válság, munka elvesztése, bármi.

És egy állatorvosi alapot azért összekuporgatnék az ilyen helyében, ha betegség lesz legyen pénz kezeltetni.

Sok szegény ember tart jól kutyát.

2010. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

15:05-ös vagyok.

Miért kellett leszavazni? Én csak leírtam mi mennyi, nem pedig, hogy csak drága és pedigrés dolgokat kell venni. Én legalább válaszoltam a kérdésre...

2010. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én se értem, miért szavaztak le... Pedig tényleg a kérdásre válaszoltál csak.
2010. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!