Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne...

Milyen kutyafajta lenne számomra a legjobb?

Figyelt kérdés

Már van egy 5 éves golden retrieverem mellé keresek társat.Napi kb egy órás séta persze hétvégente több és szeretnék vele vmilyen kutyás sportra járni pl.agility.

Hasonló mozgásigényűt szeretnék mint a goldi.Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 11. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnèl konkrètan fajtatiszta kutyust 100.000 ft-èrt,akkor szerintem nèzz körül menhelyen vagy gyepmesteri telepen :) ott biztos fognak neked segíteni kiválasztani a számodra legmegfelelőbb kutyust :)
2014. dec. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is a menhelyet ajánlanám (vagy gyepmesteri telepet, ha tudnak érdemi információval szolgálni 1-1 kutyáról), inkább a kutya jelleme számít, mint a fajtája.
2014. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Gondolkodom rajta,egyébként hogyan működik az örökbefogadás menhelyről?
2014. dec. 12. 16:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak gyepmesteriről (sintér telep) fogadtam örökbe kutyát, egy menhelynél nyilván szigorúbbak a követelmények a gazdi felé :)


Bementem, elmondtam, hogy max. mekkora méretben keresek kutyát. Mondtam, hogy előző kutyám matuzsálemi kort élt meg szóval komolyan gondját fogom viselni a választott kutyának. A gondozó készségesen közölte amit tudott, melyik milyen körülmények között került be, melyik mennyire nagy mozgásigényű. Melyik kölyök vélhetően mekkora lesz, stb. Aztán sokadig körbejárásnál eldöntöttem, melyiket hozom nehéz volt :) ), kutyust kihozták, bementünk az iroda részlegre, ott ki kellett töltenem az örökbefogadási nyilatkozatot, kapott chipet, kis könyvet, kifizettem a kihozatali díjat (5000Ft), kaptunk még pluszba féreghajtó tablettát. Mondták, hogy ha netán elpusztulna 2 héten belül, akkor ingyen elvihetek egy másikat. Ivartalanítási kötelezettség (keverék, kan) nem volt, én azért mikor megerősödött megcsináltattam. Betegen hoztam haza a kutyát, rémesen köhögött (ez már hallottam a telepen is), fosott, bűzlött. Az első hónapban kb. 16 ezret hagytam az állatorvosnál injekciók miatt, de gyönyörűen rendbe jött.


Ha meglévő kutya mellé akarsz másikat, akkor mindenképp a kutyával együtt válasszatok egy második kutyát, hiszen nagyon fontos, hogy ő közöttük meglegyen az összhang. Nyilván egy gyakorlott gazdi bármilyen kutyával összeszoktatja a meglévőt, de sokkal könnyebb dolgod van, ha már az elejétől fogva jól kijönnek egymással.

2014. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!