Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe került a kutyatartás...

Mennyibe került a kutyatartás havi szinten?

Figyelt kérdés

Kis-közepes méretű kutyus esetében,ha mindenből igyekszem a jobbat adni.

Nektek mennyi?


2014. dec. 11. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Drága jó Pintérné mondta annak idején egy vizsla birtokában, hogy annyi, mint egy nyugdíjast eltartani. Én is hasonlót mondhatok 2 vizsla után. Kisebb kutyára talán a fele (10-20 ezer Ft havonta).
2014. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább fajta függő.

Ugye vannak nyírós fajták,akiket időközönként el kell vinni kozmiba,így az dob a havi tartáson,illetve a váratlan orvosi költségeket sem tudhatod előre.

Esetleg kutyasuli.


Nálunk két 5-kg-os kutya van.


Évi 2x-3x visszük őket kozmetikába ( 4500 ft/egy kutya/alkalom)


Akkor az oltás 8 ezer ft/kutya


Kajájuk havi 3-4 ezer ft-ból megvan.


3-4 havonta féreghajtó 450 ft


Sampont kb 4-5 havonta veszünk 900 ft-ért.


Esetleg ha elhasználódik a póráz,nyakörv azt le kell cserélni.


Rágó csontot szoktunk venni fresibe 370 ft 2 db, elég sokáig jó nekik.


Kullancs elleni nyakörv én Forestót vettem 6500 ft egy, de 8 hónapig védelmet ad.

2014. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem beagle-öm van, havonta kb 5-6000 a kajája. Kozmetikushoz nem járunk,a többi költség kb ugyanaz, mint a fentebbi hozzászóló írt. Mondjuk szerencsénk van, nem érzékeny, nem beteges, "jófej" ebből a szempontból, nem kell sokat orvoshoz menni.Amikor kellett menni, az húzós volt, (pl ivartalanítás 27000) de számítok rá, és hogy ha kell viszem rögtön!
2014. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mudim van, 15 kg. A tap legyen mondjuk 3-000 havonta. Bolhanyakorv evente ketszer, havi szintre elosztva 1000 forintra jon ki. Ja naguon kullancsos teruleten eltek, erdemes hozza venni cseppet is, arat nem tudok. Oltasok 12 ezer korul, tehat az is havi 1000. Tehat most tartunk 7000/honal. Erdemes par ezer forintot minden honapban felretenni orvosra, legyen mondjuk 3000, minel tobb, annal jobb. Kutyasuli havi par 1000-tol a hatar a csillagos eg, persze ez nem feltetlenul kell, csak ha problema van vagy sportolni akarsz. Ezen kivula tobbi koltseg (pl idonkent potolni az elhasznalt felszerelest stb) altalaban elhanyagolhato.
2014. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2 amstaffom van, egyik 27, a másik 28 kiló. A táp két és fél hónapra kb.15.000 (táptól függ), hozzá farhát, nyak vagy más olcsó húsféle. Állateledelesnél még olcsóbb. Az enyéim 1 kiló csirkefarhátat 3 napig esznek, ez kb. 300 forint.

A bolhanyakörvön spórolni tudok, elég az olcsó is, ez 4 havonta 2x1100 forint.

Póráz+nyakörv: direkt nyúzható, strapabíró cuccokat vettem, mind a kettő szarvasbőr. Húzós az ára, de elég egyszer megvenni.

Csak oltáskor látnak orvost, vasszervezetük van, eddig semmi betegség miatt nem kellett dokihoz rohanni velük. Ennek ellenére mindig félrerakok párezer forintot havonta, hátha beüt a krach. :)

Játék, laszti, focilabda pár fillér, jó helyen kell keresni. ;)

Kaján, orvosi ellátáson és szereteten kutyánál nincs spórolás! :)

2014. dec. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

15kg border collie.

1 hónapra lebontva:

Nyakörv/csepp 1000

Kaja+izület védő 7000

Sport 10 000-15 000 benzinnel együtt

Féregtelenítés/oltások kb. 800

+ állatorvos ha vmi baj van


Én mindenből a legjobb ár-ertek arányút veszem, kb. közép kategóriából. Ha mindenből felső kategóriásat vválasztanék, nem kéne spórolnom, akkor kétszer ennyi lenne legalább.

2014. dec. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ebbe még nincs is benne a vételár és a kezdeti költségek, ami 150 000-200 000 de ez leghanyagolható a tartás költségei mellett, 15 éven át...
2014. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most számolom, hogy a költség egész életére 3 800 000 minimum és én még nem is költök sokat. Azta betyárját. Persze nem sajnálom mert érzelmileg többet kapok tőle, de így kiszámolva nagyon durva.
2014. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!