Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás társasházban?

Kutyatartás társasházban?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kisebbméretű kutyát, igazából bichon havanese-re gondoltam. Mennyire hangos ez a fajta? Természetesen lenne vele foglalkozva, csak napközben (7:45-tól 14:15-ig) iskolában vagyok, és félek, hogy addig nagyon hangoskodna, és a szomszédokat - akik mellesleg az idősebb korosztályba tartoznak - zavarná. Akinek van bichon havanese-ja, örülnék, ha leírná, milyen vele. :)

A másik kérdésem az lenne, hogy kell a szomszédok írásos beleegyezése, hogy kutyát tarthassak? Találtam ilyen kérdéseket, viszont azok elég régiek voltak, hátha azóta változott valami. :)

Előre köszönöm az értelmes válaszokat, sokat segítene!

További szép estét!



2014. dec. 3. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy kutya akkor zajong, ha nincs vele foglalkozva, ha nincs lefárasztva. Ergó szinte bármilyen fajta tartható lakásban, ha megfelelően gondozva van. Ha nem tudsz neki napi 3 sétát biztosítani - reggel suli előtt 1 órát, délután 2-3 órát, este pedig fél-1 órát -, akkor ne vállalj kutyát! A séta mellett és közben szellemileg is fárasztanod, szocializálnod kell!

Azt nem írtad, kölyök vagy felnőtt kutya kell-e. A kölykökkel több gond van. A szobatisztaságra nevelés miatt kezdetben 2 óránként kell levinni.

Nem kell a szomszédok írásbeli beleegyezése, azt tartasz, amit akar mindaddig, amíg nem zavarod a lakókat!

2014. dec. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ajánlom ezt a kutyafajtát.:) Nekem lassan 5 éve van meg, nyugodtan itthon lehet hagyni órákra is egyedül, el fekszik játszik magába(igaz az enyém elég lusta). A barátnőmnek is havanese kutyusa van az övé viszont elég játékos(nem tud nyugton maradni egy percig sem) viszont ő sincs reggel 8-tól-2-ig otthon mégis elvan a kutya egyedül. Hangosnak meg akkor hangosak ha játszanak vagy ha valami olyan zajt hall(persze természetétől függ). Amúgy ők is bérházba laknak ráadásul a szomszédban egy idős házaspár lakik.:) eddig nem volt a kutyájukra panasz pedig az övé tényleg hiperaktív :P
2015. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!