Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fejrázás? Fülgyulladás?

Fejrázás? Fülgyulladás?

Figyelt kérdés
3 éves shar pei kanomnál veszem észre időről időre, hogy rázza a fejét. Eleinte csak több hónapos szünetekkel csinálta néha egy-egy esős napon. Közvetlenül séta után van MINDIG, ilyenkor félrehajtja a fejét, és lógatja a fájós fület, gyakran rázva. Mostanában már 3-4 hetente, és legutóbb 4 napja volt, majd tegnap megint. Ilyenkor a fülébe csepegtetek, megtisztítom, ettől mindig el is múlik szinte azonnal. Ugyanaz a fül. Pár hónapja lett a füle orvos által tisztítva, de előtte is, utána is előfordult ilyen akkor elfelejtettem rákérdezni mert nem volt aktuális. Szerintetek mi lehet ez? Hétfőn megyünk az állatorvoshoz és megnézetem mert egyre sűrűbben van nem akarom hogy egy komoly fülgyulladás legyen a vége, de addig szeretnék tippeket kérni, másnak volt ilyen? Belső góc lehet ami időről időre begyullad? Köszi!
2014. dec. 13. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet fülgyulladás (esetleg bűzmirigy problémával együtt, szóval azt is érdemes megnézetni). Mi évek óta küszködünk vele sajnos. Én ilyenkor, mikor észreveszem, hogy rázza, és/vagy ferdén tartja, stb., akkor az orvos által adott fülmosó folyadékkal kimosom neki, és a fülcseppel (amit szintén a doki adott rá) csepegtetem neki kb. 10 napig (ha hamarabb elmúlik a tünet, akkor is kell kb. eddig csepegtetni, olyan, mint nálunk az antibiotikum). Ilyenkor helyre is jön, de sajnos időről-időre visszatér a probléma. Nem szoktam vele mindig a dokihoz szaladgálni, mert tudom kezelni, tudom mitől van, de azért néha nem árt ha megnézi, kenetet vesz, hogy biztosan azt a cseppet használjam, ami segít rajta, illetve a dobhártyáját se árt néha megnézetni, mert a fülcseppeket (a legtöbbet), csak ép dobhártya mellett lehet használni.


Egyébként teljesen nem nagyon szoktak helyrejönni az ilyen fülproblémák, általában időről-időre visszatérnek.

2014. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Előző kutyámnak (csivava) öreg korára jött elő ugyanez a fül probléma, folyton rázta, ferdén tartotta.


Én vettem ezüst kolloid oldatot, nagy tisztaságút (patikában is lehet kapni). Kipucoltam egy kicsit a fülét aztán egy picit belepermeteztem a fülébe. Utána még fél évig élt és soha többet nem jött elő a probléma.


Persze próbálkozott az állatorvos antibiotikumos cseppekkel, de semmit nem értek. Csak ez vált be.

2014. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!