Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a beagle-ről?

Mit kell tudni a beagle-ről?

Figyelt kérdés
Mennyit eszik?MEnnyit kell mozognia?Mennyire könnyen tanítható?Való-e olyannak akinek még nem volt kutyája stb stb.
2014. dec. 14. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. dec. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Annyit tudok róluk, hogy elég hajlamosak a szökésre.
2014. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A beagle vadászkutya. Sok mozgás kell neki, kissé nehezen tanítható a benne élő vadászösztönök miatt, a behívás például nehezebb lehet nála, de persze nem lehetetlen. Fontos, hogy kiskorától legyenek következetes szabályok, és eleget legyen mozgatva, foglalkozva vele (bár ez bármely kutyára igaz). Ha egyedül nem menne pl. a behívás, akkor nem árt egy pár hónap kutyasuli. Olyan helyen legyen tartva, ahonnan fizikailag nem tud megszökni, de tanítani is kell kicsi korától, hogy nyitott ajtón, kapun csak parancsra mehet ki, magától nem. Szerintem ha ezekre felkészülsz, és alkalmazni tudod, akkor nyugodtan lehet első kutyus is.
2014. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első kutyának nem ajánlom. Sok gazdának meggyűlik vele a baja, mert alapvetően önálló vadászatra tenyésztették ki, nem családi kutyának. Nagyon kedves, játékos kutyus, de nem könnyű. Sok beagle-vel találkoztam életemben, régóta forgok kutyás körökben és nagyon ritka a behívható, figyelmes beagle, mert megveszik az emberek mert "cuki" de nem értenek hozzá. Az ismerettségi körömben a kb. 2 beagle aki engedelmes, ott is kőkemény kutyasuli vagy tapasztalt gazdi kezében van. Nagyon jó kutya lehet belőle, de rengeteg munka.
2014. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 amynopirimidin válasza:
Első kutyának nem feltétlenül ajánlanám. Makacs, önfejű, szökős, nehéz vele bánni. Két méteres tömör kőkerítéseken keresztül is átjut. Nagyon népszerű kutyafajta mostanában, és épp ezért olyan gyakoriak a menhelyeken is. Sokan gondolják úgy, hogy milyen aranyos, aztán miután befogadják látják, hogy nehéz vele, ezért egyszerűen megszabadulnak tőle. Komolyan gondold meg, mert embertelenül nagy mozgásigénye van és megy a saját feje után, nehezen kezelhető. Ha valaki tud vele bánni akkor remek kutya, de megfelelő gazdát igényel. Kezdésnek én egy egyszerűbb kutyát választanék, de ez sokban függ tőled és a környezetedtől. Én azt ajánlanám, hogy nézz körül egy menhelyen, hátha ott megakad a szemed valamelyik kutyán
2014. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!