Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről?

Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Kutyánkat be szoktuk engedni a házba, nagyon szeret velünk lenni. Viszont ha kizárjuk, akkor folyamatosan felugrál a kilincsre, megpróbálja kinyitni az ajtót. Persze az zárva van. Ezt bejátssza többször, aztán lenyugszik. De ezt egy nap többször is.

Hogy lehetne leszoktatni róla úgy, hogy a házba bejárás megmaradna?


2014. dec. 14. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám is ugyan ezt csinálja...


Amikor ezt csinálja, kimész és rászolsz, ha folytatja még 1x rászolsz, ha még mindig csinálja ráversz 1-t a seggére, ha még mindig folytatja utána még 1-t

aztán nem valszeg abbahagyja.

bele kell nevelni, hogy ha ezt csinálja akkor te kijössz és leszidást kap, értelemszerűen többet utána nem fogja csinálni, kivéve ha szereti, ha agyonütik

2014. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem haggyátok had ugráljon aztán ha látja hogy nem ér el vele semmit egy idő után meg se próbálja

a miénk mindig nyüszögött ha be szeretett volna jönni de mára már nem csinálja továbbra is bent alszik :)

2014. dec. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit az egyes mondott idióta ötlet, nehogy azt csináld! Annyit tudsz tenni, hogy nem veszel tudomást róla ilyenkor. Előbb utóbb talán leszokik róla. De a legjobb az lenne, ha nem össze-vissza lenne beengedve, hanem mindig ugyanazokban az időpontokba, mondjuk reggel meg este vagy mit tudom én, akkor egy idő után tudni fogja, hogy úgyis akkor mehet majd be, előbb felesleges hisztizni.
2014. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kutya figyelmet akar, ha kimész hozzá, akárcsak ráordítani, megkapja. Reméli, hogy legközelebb majd ártatlanabb arcot tud vágni és akkor hátha beengeed, szóval ez nem működik.


Ha soha semmit nem reagálsz rá, akkor rájön, hogy semmit nem ér el vele. Soha ne engedjétek be akkor, amikor kéri, így nem fog benne reménykedni, hogy na, hátha most. Inkább várjatok pár percet, míg abbahagyja és akkor hívjátok be.

2014. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!