Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég vettem egy csivavát és...

Nemrég vettem egy csivavát és nagyon fél, ha felakarom venni, lefekszik és összepisili magát, miért lehet ez, hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Meg amikor felveszem nagyon erősen kapaszkodik belém mintha félne.
2014. dec. 4. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Jól tartották az előző helyén?
2014. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az elozo helyen bantottak. Felvetfek es dobaltak.

Probald meg valamivel elterelni a figyelmet, es pozitiv megerosites melett felvenni. (Jutifalat, beszelgetes hozza....)

Talan idovel megnyukszik.

2014. dec. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 éves lesz lassan, hát igazából nem igazán mert 5 nagyfajta kutyával volt összezárva és igazából a szivem szakadt meg érte azért vettem meg. De annyira fél szegény. Nagyon szeretem meg mindig is akartam csivavát.
2014. dec. 4. 19:39
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Valószínű nem a legjobb helyről választottál kiskutyát,de már visszacsinálni nem tudod. Nem ítéllek el, de nem látszott ez a dolog amikor választottad? Idővel talán megbarátkozik az új helyzettel és magától javul a helyzet. LÉgy vele türelmes és ne szidd le ezért.
2014. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De tudom hogy milyen helyről származott, de legalább 1 kutyát meg tudtam menteni.
2014. dec. 4. 19:45
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Kutyasuliba vidd el. Másképp nem fogod tudni kezelni ezt a problémát!
2014. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Várj azzal a felvevéssel. Szokjon hozzád a kutya. magától akarjon menni az öledbe. Hidd el, előbb-utóbb megteszi. A kicsi kutyák imádnak a nagy ember magasságában lenni. Türelem.
2014. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha fizettél érte, akkor nem mentetted meg! Csak támogattad, hogy még több kutya kerüljön ilyen helyzetbe! Ha kutyát akarsz menteni, akkor fajtamentőkhöz, menhelyekhez csatlakozz!

A kutya valószínűleg ideggyenge és/vagy hihetetlenül szocializálatlan. Városban, sétákon hogy viselkedik? De ha ennyire súlyos a probléma ahogy írod, akkor ezt egyedül valószínűleg nem fogod tudni megoldani, keress fel kiképzőt, aki ért a félős, viselkedés problémás kutyákhoz!

2014. dec. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nagy kutyák miatt van baja, erre mérget vehetsz, sőt, örülhetsz, hogy vélhetően legalább velük nem lesz hisztis, hacsak te rá nem vezeted, hogy olyat is lehet csinálni. Az emberek nem bántak vele jól, azért fél az emberektől, értelemszerűen.

Ha ennyire stresszes és bizonytalan, én a helyedben felkeresnék egy kutyaiskolát, ahol van szocializációs foglalkozás.

2014. dec. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,a kivásárlással nem mented meg a kutyát,hanem helyet csinãlsz a következőnek.A csivava amúgy is nem könnyen nevelhető kutya,ha eredményeket szeretnél ,egy jó kutyasulit keress fel,vagy a csivava fajtamentést,ahol esetleg adnak tippeket vagy ajánlanak szakembert,mert rengeteg ilyen kutya ment már át a kezükön.
2014. dec. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!