Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól félek, megbántam a...

Attól félek, megbántam a kiskutyát - lesz ez másképp?

Figyelt kérdés

4 hónapos rottweiler-tacskó keverék (illetve ez a két fajta biztos van benne), másfél hónapja van velünk. Lakáskutya.


Minden nehézség fellépett, amit el lehet képzelni. Betegségek, oltáscsúszás... Arra gondoltam, hogy ha majd elkezdjük utcára vinni, jobb lesz.

De nem javult semmit. Általában nem szeret sétálni, fél a zajoktól (pedig nagyon sokszor voltunk már vele kint), egy utcaszakaszon valósággal végig kell vonszolni, nem segít se jutifali, se labda. Eljutottunk odáig, hogy már tudja, hogy kint is LEHET pisilni (de nem ott KELL), az utcán általában nem mer, csak és kizárólag egy bizonyos helyen, ahova folyton kicipeltem, végül megértette, mit szeretnék tőle.

Az utcán csak akkor, ha nagyon kell neki, és nem bírja visszatartani, hiába dicsérjük meg.

A nagydolog megint más kérdés, lehetetlen rávenni. Két órás séta, de visszatartja, és csak bent áll neki. Felkapom, rohanok vele vissza az utcára, semmi. Behozom, folytatja.

Teljesen feladtam.

Most bezártam a szobámba, mert itt alszik, és nem akar idepiszkítani, ilyenkor mindig jelez ha kell neki, ezért ma még nem történt baleset (bár a reggelek más kérdések). Ma először a nagydolgát is az utcán végezte el, de félek, ez is csak egy véletlen volt, mert nem bírta tovább, miután egész nap visszatartotta.


Egyébként nagyon kedves, jószándékú kutya, alkalmazkodik, gyorsan tanul, csak... Rengeteg a gond vele, és biztos vagyok benne, hogy mindent elrontok a nevelésében. (első kutya ugyebár)

Sokszor érzem úgy, hogy inkább macska vagy méginkább hal kellett volna nekem.


A családom azzal nyugtat, hogy később minden rááldozott órám visszafizetődik, de én már ebben sem hiszek.

Ti is így voltatok az első kutyátokkal, vagy csak én vagyok ilyen defektes?



2014. dec. 14. 18:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahány kiskutya, annyi baj. Nyugi később komolyodni fog és fejlődni. :) Ne keseredj el, igen a kölyök idők egyszerre a legjobbak és a legszörnyűbbek is. Huu hányszor takarítottam én is utána mire szobatiszta lett :D és kb fél éves korára lett az. Szerintem is járj vele kutyasuliba ott sokat segítenek neked, és rengeteg tanácsot kaphatsz tapasztalt kutyásoktól. :)
2014. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nyugi, egy gyerek ennél is sokkal durvább és azt is megoldják valahogy a szülők :) Szerintem többé-kevésbé azt éled át, amit a legtöbb kiskutya gazdája, talán egy picit rosszabb az átlagnál, de fel a fejjel, egyszer vége lesz a szívásnak :)
2014. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, az a baj, hogy magadat okolod azért, mert még nem szobatiszta a kutya és EZ az igazi probléma, nem az, hogy bekakil. Ne vedd a szívedre. Jól csinálod. Folytasd így és idővel jobb lesz. A kölyök életének nagy részét a lakásban töltötte, most kikerült a nagyvilágba és fél.


Más kutyákkal játszik? Futtatóba, oviba jártok? Az, ha egy kutya elvégzi a dolgát, a másikat egyrészt arra motiválja, hogy ő is elvégezze, másrészt látja, hogy kint is lehet, a másik is épp most kakált oda egy kupacot és nem ette meg senki. Fontos lenne, hogy olyan körülményeket (is) teremts a számára, amiben jól érzi magát, megszeret kint lenni. Erre lenne jó az ovi vagy egy kedves játszópajtás.

2014. dec. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Utolsó, ez igaz, tényleg magamat hibáztatom, de úgy általánosságban mindenért, ha valamit nem úgy csinál, ahogy kérem tőle, mert félek, hogy én mutattam meg neki rosszul.

Kutyafuttatóban még nem jártunk, de sok más kutyával találkozott, őket imádja. Olyankor mindig feldobódik, de csak nagyjából fél percig, utána megint behúzza a farkát. Most az esti sétánál figyeltem meg, hogy néha azért áll meg satufékben, mert fél a csatornafedőktől. De hogy miért...

2014. dec. 14. 21:09
 15/21 anonim ***** válasza:

A kutyák a dolgok nagy részét véletlenül tanulják meg. Te meg pont akkor keseredsz el amikor már sikerülni látszik. Amikor véletlenül sikerül neki, akkor kell jól megdícsérni, és ha 2 óra alatt sem akarja a dolgáz végezni, akkor addig kell kint maradni, amíg nincs más lehetősége, hisz gyakorolatilag a szobában is ezt történt. Tudom, hogy a legtöbb embernek erre nincs ideje, de azért egy szünetet vagy hétvégét rá lehet áldozni.

A félősség meg.... Hát az szerintem az előélete miatt vagy genetikai alapon lehet. Én ezért támogatom a gondosan tervezett törzskönyves kutyákat, mert azért egy csatornafedőtől félni kissé túlzás, de hát te választottad ezt a kutyát.

2014. dec. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Első körben ne magadat okold.

Nekem kb fél éves korára lett úgy ahogy szobatiszta a kutyám, 2 hónapos kortól volt velünk. Az vált be, hogy sok-sok órát lent voltunk vele egyhuzamban. Az első kinti nagydolog konkrétan 6(!) óra után sikerült. Kb 9 hónapos volt, amikor egy benti pisinél elpattant a cérna, és rosszallóan ránéztem, majd azt mondtam neki, hogy ezt nem bentre kéne. Azóta teljesen szobatiszta.

Rengeteg problémánk volt. Konkrétan mindent megrágott. Majdnem az összes cipőnknek annyi lett, többek közt a bőr kanapét is lebontotta. Naponta többször sikáltam szőnyeget, mostam fel a parkettát (a well done-t ajánlom tisztítószernek). Legszívesebben üvöltve téptem volna a hajam néha. A lehetetlent is megcsinálta. Többször. Félt a kutyáktól. Nagyon. Annak ellenére, hogy másik kutya mellett volt. Még 1000 és 1 dolgot sorolhatnék ide...

De szép lassan minden rendeződött. 2 éves múlt, már jó kutya. Olyan 1 éves kora körül állt rá a szabályokra teljesen.

Suliba is jártunk, akkor lett belőle 'rendes, városi kutya'.

Jó hosszúra sikerült. A lényeg, hogy kitartás, és mennyetek el kutyaoviba, és egy kiszámítható napirend a kutyának. (Ajánlom Ceasar Millan- Ember nevelés kutyákhoz videóját, fent van youtube-on. Kicsit más szemszögből néztem utána a dolgokat :) )

2014. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ezek csak az első lépėsek a szobatisztaság felé.A legtöbb kutyának hónapok kellenek,úgyhogy ez normális.
2014. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nagyon pici, te meg hisztis vagy :D


Szóval első körben NYUGALOM. Te se egy hét alatt tanultál meg folyékonyan olvasni az iskolában, a kutyádnak is sok gyakorlásra és türelemre (!!!) vagy szüksége. Tényleg megtérülnek a ráfordított órák, hidd el.


Olvasd el ezt:

[link]


Alexandrában lehet kapni. Majdnem minden benne van, ami a hatékony kutyaneveléshez kell, tényleg. De rengeteg infót találsz az interneten is, az a lényeg, hogy olyan módszerrel tanítsd, ami nem zsarnokoskodásra, hanem együttműködésre épül a kutyád és közted! A jót dicsérd, a helytelent tiltsd, de nem hisztérikusan kiabálva fegyelmezd. Legyél követendő példa a számára, legyél nyugodt, határozott, egyértelmű (!!!), igazságos.



És végül...Fogd fel úgy a kutyázást, mint egy lehetőséget arra, hogy jobb ember legyél. Mióta kutyám van, én sokkal türelmesebb vagyok és sok mindenről lemondok, csak hogy a másiknak jobb legyen. És tudod mit? Nem rossz érzés. Szívesen megyek egy hosszabb esti sétára a kutyám miatt, minthogy nézzek egy filmet a tévében és időre hazaérjek. És az nagyon szuper, mikor a sok munka és gyakorlás után a kutyád csillogó szemekkel fut oda hozzád, mikor kihívod egy csoport másik kutya közül.


Az én kutyám pokolian viselkedett, mikor elkezdtünk futtatóba járni, teljesen kiborított, én is el voltam keseredve. Kicsit le kellett nyugodnom és más módszerrel kezdtem foglalkozni a kutyával. Ma már megtanultam tök nyugisan kezelni a helyzeteket és a héten 3x is megdicsérték a kutyát, hogy mennyit tanult és milyen szófogadó. :)


Hidd el, megéri a fáradtságot.

2014. dec. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Csatornafedelet most olvasom... Figyelj. Te vagy az, akire felnéz, aki megmutatja neki a VILÁGOT. Mutass meg neki mindent. Fél a csatornafedőktől? Menjetek oda ketten egyhez, leguggolsz a fedélhez, odahívod a kutyát. Esetleg jutalomfalatot is bevethetsz, ha nem akar menni. Hagyd, hogy megnézze, megszaglássza, ha nagyon megijed, soha ne reagálj rá, ne tutujgasd, maradj nyugodt, ezzel azt tudatod felé, hogy nincs mitől félni.
2014. dec. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 neige ***** válasza:

Nem vagy DEFEKTES.

Most alakulnak ki a szokások, tudnod kell ezeket kedved szerint alakítani, mert a jövőben ezek lesznek a mérvadóak az együttéléseteket illetően.

Nálunk két "szuperkölyök" után nyűglődünk a jelenlegivel, szerencsére a felnőtt kutyáink aktívan nevelik.

DE! volt nálunk könyvcincálás, mosogatószivacs tépkedés, bepisilés, bekakilás, hiszti az ágyért,...

Ajánlom figyelmedbe a többi kutyust körülöttetek.Akár rá is kérdezhetsz, hogy a jól nevelt kutyus gazdija mikor jár le, mert szívesen kísérnéd el a kutyáddal.A köztük lévő kommunikációra jó odafigyelni, iszonyú hasznos.

Persze, most sok a baj, bánod nagyon, sok energiádat felemészti.Éppen így van ezzel a kutyád is, hiszen ahogy neked se, úgy neki se sikerélmény.De azzá teheted, napi rendszeres sétával például.Igyekezz ezt pontosan ugyanabban az időben tenni, minden nap.

Ha magabiztos vagy a sétáknál, őt is azzá teszed.Ne foglalkozz a nyűgjével (persze ésszerű határokig, hiszen a csatornafedél nagyon félelmetes neki), bátran sétálj tovább, ha elakadna a második fűcsomónál. Ne használj flex pórázt!Nem tudja majd, mi a biztonságos távolság, amelyen követnie kell.


Sok örömöt kívánok, hiszen akár több mint 10 évig élhetsz majd együtt a legjobb barátoddal.

2014. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!