Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugyanazt a parancsszót kell...

Ugyanazt a parancsszót kell használni ha elengedem a kutyámat a pórázról és utána behívom, mint mikor csak úgy kimegyek hozzá a kertbe és odahívom magamhoz játszani?

Figyelt kérdés
Hogyha sétálunk és elengedem egy parkban vagy réten és magamhoz hívom akkor a "Hozzám" parancsszót szeretném használni. De otthon a kertben mikor hívom akkor leguggolok és mondom neki, hogy "Gyere ide" meg ha leültetem, mondom neki, hogy "Marad" és elmegyek tőle 10 métert utána leguggolok és mondom neki, hogy "Gyere ide" és akkor szalad felém lelkesem, nagyon ügyes. De a behívást sétálás közben nem tudja és ezt szeretném megtanítani neki. És az a kérdésem, hogy akkor ugyanúgy hívjam, mint a "Marad-Gyere ide"-nél, hogy leguggolok és hívom? Vagy ez legyen egy teljesen új parancsszó?
2014. dec. 14. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ugyanazt szeretnéd elérni, lehet ugyanaz a parancsszó. Van, aki határozott parancs esetén más szót használ, mint amikor otthon csak úgy magához hívja a kutyát. Ugyanez, ha pl. azt szeretnéd, hogy úgy menjen hozzád, hogy előtted leül, olyankor nyilván más parancs szükséges, mint amikor odahívod labdázni.


Azt nem árt tudni, hogy a behívás tiszteleten alapul. Most is tudja a kutyád, hogy mi az, hogy gyere ide, csak nem érdekli különösebben, mert más dolgok jobban motiválják, mint az, hogy odamenjen hozzád.

2014. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor a falkavezér dolgot is rendbe kell raknom?

Ma olvastam apró dolgokról amit ha betartok még jobban mutatom, hogy én vagyok a falkavezér pl. hogy én megyek ki elsőnek az ajtón meg úgy teszek mintha ennék a kajájából és csak utána adom oda meg nem hagyom hogy beüljön elém mintha védeni akarja stb...ezeket is be fogom tartani, meg sokat foglalkozom vele, reggelente, mikor jobb idő volt vittem futni úgy, hogy a derekamra kötöttem a pórázt és akkor tökéletesen jött, az én tempómban és mikor futunk sokszor engem néz, nagyon figyel rám, érzi merre szeretnék menni, kanyarodni, semmi szag után nem akar menni, nem húz, akkor tökéletesen viselkedik viszont ha sétálunk úgy érzem nem figyel rám, néha valami érdekes szagot vesz észre és akkor oda ránt (persze akkor én is megrántom a pórázt úgy hogy visszakerüljön a lábam mellé és akkor jön tovább) szóval sétánál viszont nem érzem teljesen azt a magabiztosságot, mint mikor futunk. Ez is azért lehet, mert nem én vagyok a szemében a falkavezér? Vagy futásnál azért nem csinálja, mert nincs ideje rá, hogy észrevegye a szagot és megrántson?:D

2014. dec. 14. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem rájött, hogy futásnál nincs esélye. Ezt a mentalitást kéne sétáláskor is alkalmazni, ha szeretnéd, hogy láb mellett menjen. Legyen rá egy parancs és akkor nincs szaglászás. Aztán ha mondod neki, hogy mehetsz, vagy akármit, akkor megtanulja, hogy na, most lehet szaglászódni. Ezeket lehet váltogatni, jutalmazni.


A behíváshoz hosszú pórázt ajánlok, illetve nekünk bejött még a fektetés. Sokszor volt, hogy leszart a kutyám, nem jött be, de le tudtam fektetni és néha az is jobb, mint a semmi.


Jók ezek a falkavezéres tippek, de önmagukban nem váltják meg a világot. Fontosabb, hogy hogyan csinálod, mint az, hogy mit, tehát hiába eszel a kajájába, ha magától a tálat nem engedi át és hiába furakdsz az ajtónál, ha nyitott ajtónál nem hátrál mögéd. A másik, hogy lehet ilyeneket gyakorolni, de egy idő után automatikusan megcsinálja őket a kutya és nem biztos, hogy van mögötte tartalom. Szóval inkább többfélét, próbaképp, amikoris bemutatkozol a kutyának, leesik neki, hogy hoppá. Meg persze azt, amivel gond van.

2014. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2014. dec. 14. 20:44
 5/7 A kérdező kommentje:

A táljába engedi, hogy belenyúljak akár el is vegyem, bár akkor óriási falatokat kezd el belőle enni, meg teljesen beledugja a fejét de engedi, hogy turkáljak benne, még sosem morgott vagy kapott oda.

A házba nem jöhet be és ha szellőztetünk mindig próbálkozik, hogy bejön, de akkor kiküldöm és kiadom a "Marad" parancsszót akkor ügyesen kint marad, nem jön be meg ha be is jön, de kiküldöm akkor sunnyogva ki megy.

Meg ha be akarok menni a lakásba akkor ő is mindig be akar jönni, mert volt olyan, hogy beengedtem próbaképp, hogy hogy viselkedik és akkor a házban körbeszaglászott mindent és amire azt mondtam h "Neeeeem" akkor azt békénhagyta ügyesen, szóval néha beengedtem, (meg mikor ilyen kemény, zord hideg lesz, akkor sem szeretném, hogy szegény kint fagyoskodjon), de úgy érzem, hogy tudja, hogy nem mindig jöhet be, mert mikor be akarok menni akkor elém furakodik meg indulna ő is be mikor nyitom az ajtót, de akkor gyorsan becsukom, leültetem és mondom neki, hogy "Marad" akkor kint marad, szépen ül, nem furakodik, nem jön be.

Viszont mikor indulunk sétára akkor a kapun nem tudok én kimenni először, nem tudom vissza tartani még a pórázzal sem, kifurakodik, nagyon izgatott. Ha mondom neki leül, de nem marad ott, nem hagyja, hogy kimenjek, be van zsongva- Akkor addig ne induljak el amíg le nem higgad és előre nem enged legyen ez akár fél óra várakozás is?

2014. dec. 14. 20:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Írtam üzit!
2014. dec. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2014. dec. 15. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!