Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg érdemes télen kutyacip...

Tényleg érdemes télen kutyacipőt adni a kutyára (a felsózott utak miatt)?

Figyelt kérdés

Pesti vagyok, eddig ebbe bele sem gondoltam.

Ti használtok/mit javasoltok?

Tavaly télen még nem volt meg a kutya, tavasszal vettem, és most elbizonytalanodtam...



2014. dec. 15. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is nézd meg, hogy bántja-e a só a lábát, mert ha csak rövid szakaszokon mentek sós úton, és a többin mondjuk hó van, vagy csak simán nedves fű, az leszedi fél perc alatt, és nem lesz gond. Ha marja, akkor próbáld bekenni vazelinnel, otthon letörlöd, az is megvédi. Aztán ha nem elég, akkor marad a cipő.
2014. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg már nem azzal a sóval szórnak, ami valóban só. persze, van, ahol még használják. Nem mindegy, Pesten merre élsz. Mert külső kerületekben, lakótelepeken azért lehet a kutyát zöld részen vezetni. A belváros már gázosabb. Használj jó minőségű tappancs kémet, vagy szarvasfaggyút. Az véd egy ideig.
2014. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem amúgy is érdemes, mert pl. a mi kutyánknak meg bele szokott jegesedni a hó a lábujjai közé hosszabb séta alatt és az baromi kellemetlen tud neki lenni. az állatorvos mondta, hogy ilyenkor húzzunk rá egy zoknit vagy valamit.
2014. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na igen, szőrtől is függ, bizonyos szőrtípus nagyon össze tud állni a hótól. Ismerős westiekeverék egy rendes órás séta végére alig tudta mozgatni a lábait, félig hóemberré vált szegény, a lábai, a hasa tiszta összetapadt hó volt, meg a fél feje... :D Mondjuk az nem Pesten volt még, errefelé sajnos ritka a rendes hó.
2014. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A belváros kellős közepén lakom sajnos...
2014. dec. 15. 22:56
 6/6 A kérdező kommentje:
De köszönöm mindenkinek!
2014. dec. 15. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!