Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diszplázia szűrést elkellene...

Diszplázia szűrést elkellene végeztetnem a kiállítási kutyámon (társtulajdon a tenyésztővel) de egyszerűen félek, hogyha elaltassák nem ébred fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy az altatástól ( vagy bódítás azt hiszem) nem fog felébredni. Ilyenkor csak bódítsák, hogy kicsit kába legyen és ne tudjon mozogni nem? Nem történhet semmi komplikáció?
2014. dec. 16. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Senki nem mondhatja azt, hogy nem történhet semmi komplikáció. Emberek is haltak már bele szimpla vérvételbe. Rizikó mindig van... de ha jó állatorvost választasz, akkor ez minimális. Az én állatorvosom háromkilós csöpp csivavákat altat úgy császármetszéshez, hogy a kölykök kivétele után az anyakutya már csak két kiló... Meg öreg, nehezen lélegző bulldogokat, meg alig élő, legyengült gennyes méhgyulladásos kutyákat, akik a műtét után "megfiatalodva" jönnek vissza varratszedésre.

Milyen fajta a kutyád?

2014. dec. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz az altatástól! Soha se hallottam még olyan kutyáról, akinek bármi baja lett volna egy diszplázia szűréstől. Nyílván előfordulhatnak ritkán komplikációk, pl. allergiás reakció az altatóra vagy akármi, de nem jellemző. Nagyobb a rizikó, ha egyszerűen kimész az utcára vele. Nem bódításban csinálják, mert attól a kutya még nem lazulna el. Teljesen magatehetetlen, ernyedt testnek kell lennie, különben nem tudják beállítani a végtagokat a röntgenfelvételhez szükséges helyzetbe. Viszont az altató úgy van beállítva, hogy max. 5-10 percig van tőle totál kiütve a kutya, utána elkezd ébredezni. Tehát ez nem olyan altatás, mint amit hosszabb műtéteknél alkalmaznak.
2014. dec. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egy beteg kutyánál tényleg kockázatos lehet az altatás, de a tied makkegészséges. Ne aggódj, semmi baja sem lesz.
2014. dec. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Eltúlzod. Állatorvos mellett dolgoztam,hidd el,nem veszélyes.A nyelvtanra kérlek szépen figyelj oda! Saját magad miatt!
2014. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bernáthegyi és külföldi magyar vagyok...
2014. dec. 16. 09:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól még meg kell tanulni helyesen a nyelvtant,bocsi. Az én párom is határon túli,de hibátlanul beszél,pedig nem magyar környezetben nőtt fel. Nem akarok vitát kezdeni és bántani sem,nem azért írtam! Te jársz jobban,ha szépen beszélsz. Bár a magyarországi magyarokat sem kell félteni,hogy elsatnyultak ilyen téren is...
2014. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindig történhet komplikáció, a mindennapokban is. Simán összeeshet a kutyát az út közepén is, mert megállt a szíve, ezeken felesleges görcsölni. Add jó doki kezébe, akiben megbízol, hogy mindent megtesz, hogy ne legyen gond, és örülj neki, hogy ha esetleg nem bírja az altatót, akkor az ilyen kis dózisnál, jó állatorvos keze alatt fog kiderülni, nem esetleg később, valami nagy műtétnél, amikor már tényleg nem tudnak mit tenni.

Nekem most kellett egy hülyeség miatt altatni a 11 éves kutyámat (nem életmentő műtét, de idővel nagy gondot okozott volna, ha nem csinálják meg), képzelheted, hogy be voltam tojva, de hát ha kell, akkor kell. Bízz a dokiban, úgy sokkal könnyebb :)

2014. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyám egy szimpla veszettségoltástól kapott olyan allergiás reakciót, hogy felfújódott, mint egy lufi. Mindenben van kockázat, de együtt kell vele élni.

Ez olyan, mint a repülőn való utazás. Mindenki parázik tőle (legalábbis az első alkalmakkal biztos), de igazából mire kocsival kijutsz a reptérre, az utazás messze legveszélyesebb szakaszán túl vagy. :)

Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Ha akarod, beszélgess az állatorvosoddal előtte, hogy ő mit gondol a témáról. Ő biztos jobban meg tud nyugtatni, mint mi így neten át.

2014. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!