Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradorok tényleg könnyen...

Labradorok tényleg könnyen hiznak miért?

Figyelt kérdés
2014. dec. 16. 11:32
 1/8 anonim válasza:
Nekem is most van kicsi labim, és én is ezt hallottam. 12 hetes, és már áttértünk a napi kétszeri kajálásra, mert így is gombócka.
2014. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberek azt hiszik, hogy ez jó kifogás arra, hogy elhízlalják a kutyát.
2014. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg amúgy ezt nem úgy kell felfogni, hogy könnyen elhízik, hanem hogy energiatakarékos, mert kevés kajával is tök jól elvan :)
2014. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
en is ilyen vagyok! jobb ha kevesebbet eszem ezentul
2014. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnek enni és kunyerálni. A gazdik meg adnak nekik mert szegény "éhes". A lemozgatás meg elmarad.


Azok a labik, akikkel dolgoznak (vadásznak vagy segítő kutyák) egy sincs elhízva. Odafigyelés kérdése a dolog.

2014. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nincs könnyen hízó kutya, csak buta gazda!
2014. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nem kéne letagadni, hogy tényleg vannak különbségek a kutyák között e téren. Az tény, hogy a gazda adagolja a kaját, tehát ha ő nem akarja, akkor biztosan nem fog elhízni egy kutya sem.


Viszont ettől még a labradorok tényleg bolondok, az enyém szerintem ha egy zsák tápot kiborítanék neki, addig enné, amíg bele nem hal. Naponta kétszer kap enni és a kajáját kábé tíz másodperc alatt bevágja, aztán úgy néz az emberre, mint aki menten éhen hal és ehhez tényleg baromira ért, természetes adottsága a kunyerálás. Ha bármilyen étel van az embernél, azt feszült figyelemmel követi, olyan nincs, hogy ő nem éhes. Szóval nehéz megállni. Én megfogadtam, hogy csak zöldséget meg gyümölcsöt dobálgatok neki, meg tartom a kajaadagját is, szóval az enyém szép karcsú, de egyszer nekem is sikerült felhízlalni, utána kezdtem el konyhai mérlegen kimérni a kajáját :) Egyébként baromira meglátszik a túlsúly a kutyán, amikor kb húsz százalékkal nehezebb volt, akkor kezdett el túrázás közben néha lefeküdni meg ilyenek, aztán mikor lefogyasztottam, ugyanolyan ugribugri lett, mint régen. Szóval érdemes odafigyelni rá.


Ehhez képest például a húgomék bichonja elé ki lehet tenni három napnyi kaját egy tálkába és pontosan annyit eszik belőle, amennyi kell neki, szépen beosztva.

2014. dec. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért híznak mert az emberek állandóan tömik őket, de a megfelelő mozgatásra már lusták és egy idő után maguk a kutyák is ellustulnak. Egy egészséges Labi mindig éhes, de csak naponta maximum 2x kap enni, akkor is grammra pontosan kimérve az adagot. Nassolás csak akkor fér bele, ha aktív a kutya. A kövérséget pedig nem összekeverni a mélyen ívelt bordával! Minden Labi "nagyobb darabnak" néz ki, de az elhízott csak az akinek nincs "bemélyedés" a hasa után, ha felülről nézed.
2015. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!