Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogyan taníthatom meg a...

Ezt hogyan taníthatom meg a kutyámnak? Így sikerülhet?

Figyelt kérdés

Kutyám mellettem szépen sétál pórázon, láb mellett. Ha szemből jön egy kutya akkor kicsit elkolbászol előre és ha mondjuk a másik 1 méterre elsétál mellettünk, akkor oda akar ugrani, közben majdnem átesek rajta. Szereti a kutyákat, nem gyilkos szándékkal ugrik :) Hogyan tudnám neki megtanítani, hogy maradjon meg láb mellett? Pórázrántásra csak ingerlékenyebb lesz. Erélyesen szóljak rá, hogy jöjjön lábhoz?


Ez olyan lehet neki szerintem, mikor az ember tudja, hogy nem kéne édességet zabálni de nem bír ellent állni egy szelet csokitortának :)



Ha egy bolt előtt pl. várunk valakire és elsétál az orra előtt egy kutya akkor nagyon szépen viselkedik, ha látom hogy totyogna oda szólok, hogy 'marad' és szépen ott is marad, de ez a SZEMBŐL jövő kutyát is békén hagyjuk dolog valahogy nem akar menni :)


Kutyasulit ne írjatok. Rendszeresen van alkalma póráz nélkül játszani mindenféle kutyával, ott nagyon jól tudom kontrollálni. Rengeteget fejlődött egyébként.



2014. dec. 17. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Vond magadra a figyelmét, és dicsérd meg, ha veled foglalkozik a másik kutya helyett. Használj eleinte kaját, labdát, amit akarsz, aztán fokozatosan hagyd el.

Pórázrántásra meg nem kéne felpörögnie, az inkább akkor szokott lenni, ha feszül a póráz. A rántástól egyszerűen vissza kéne kerülnie a megfelelő pozícióba. Tuti, hogy rendesen rántod?

2014. dec. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, rendesen -szerintem :D Röviden, de határozottan, gondolom ez számít helyesnek.


Falattal próbálkoztam, szépen is figyelt rám..Végig...Amíg a másik el nem ment. De én nem azt akarom, hogy engem szuggeráljon ilyenkor, hanem hogy nyugodtan megközelíthessünk egy másik kutyát ilyen ugrálások nélkül, meg aztán ha a másik gazdi is benne van, összeengedjük őket (tudom, vannak akik szerint pórázos kutyákat nem szabad összeengedni, de nagyon sok kutyabarátja lett így)

2014. dec. 17. 01:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha falattal magadon tudod tartani a figyelmét, már nyertél. Pár alkalom után le fogja venni, hogy azt akarod, hogy ne a másik kutyával foglalkozzon.

Egy jó kutyasuliban erre külön gyakorlatok vannak.

2014. dec. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy téged szuggeráljon, hanem hogy eljuss egy olyan szintre, amikor ilyen inger mellett is magadra tudod vonni a figyelmét, mert onnantól kezdve tudsz tiltani, feladatot adni, akármit csinálni, amitől ő majd nem ökörködik.
2014. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Dolgozunk az ügyön, nagyon ügyesen halad :)
2015. jan. 2. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!