Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha sétáltatás...

Mit csináljak ha sétáltatás közben nagyon húz a kutya? Sehogy nem tudom neki megtanítani hogy mellettem jöjjön. Hogy sikerülhet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Fojtónyakörv+amikor húz megállsz és rántasz rajta egyet.Ha visszanéz rád és megáll, tehát már nem húz akkor indulhattok tovább.Ezt jó sokszor elkell vele játszani és akkor megfogja érteni, hogy ha húz enm mehet tovább.
2014. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2014. márc. 11. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk se a fojtó nyakörv se a rántás nem vált be. Annyira húz, hogy már szinte nem kap levegőt, fulladozik, de csak húz és húz.
2014. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 alice_L ***** válasza:
Volt mar ilyen kérdés és valaszok itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5276153-huz-n..
2014. márc. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
lelettem pontozva pedig ez működik sok kutyánál, illetve ha nem akkor valamit enm jól csináltok....
2014. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy próbát megér,kipróbálom mindenképp!:)
2014. márc. 11. 15:39
 7/10 anonim ***** válasza:
A fordulásos technikáról sokáig azt hittem, hülyeség, de aztán csak rákényszerültem, hogy kipróbáljam és működik. Jól kell hozzá időzíteni, nem szabad a kutyát húzni hagyni, hanem ahogy laza pórázon megelőz, jól bele kell rántani ahogy sarkon fordulsz, majd ha ismét megelőz, akkor újra. Egy alkalom alatt leesett a kutyának, hogy mi a helyzet. Emellé jutalomfalatot is adtam neki, amikor szépen jött láb mellett.
2014. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ez nagyon jónak tűnik, már rögtön az első után megértette??

amúgy szerintetek ez ambullal is sikerülne?

2014. márc. 11. 16:54
 9/10 sippara ***** válasza:
Igazából bármi működik, ha következetesen csinálod - tehát hetekig, minden egyes adandó alkalommal. Ha három napig fordulgatsz egy kutyával, majd egyszer hagyod húzni, vagy sietsz és "nincs időd ezzel hülyéskedni", a kutya azt fogja megtanulni, hogy van rá esélye, hogy előreengedd, ezért hát próbálkozni fog.
2014. márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
minden nap el tudnám vinni 2x-3x sétálni (hosszabb túrákra is) mivel a házunk mögött rögtön erdő van, és tudunk bármerre menni
2014. márc. 11. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!