Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap este kaptam egy 6...

Tegnap este kaptam egy 6 hónapos csivava fiút és ma egész nap nagyon szomorú, az egész napot vele töltjük mégsem tudjuk jobb kedvre deríteni. A játékot is megunja 3 perc után. Mit tehetnék, hogy jobban érezze magát?

Figyelt kérdés
Velem alszik, mivel egy kisfiú volt a gazdija, nem lehet, hogy őt hiányolja?

2014. dec. 17. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged elszakítanának a családodtól és az otthonodtól akkor hogyan éreznéd magad? Hagyj neki időt míg megszokja az új környezetet, pár hétbe is beletelhet.
2014. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Biztosan nem szokta még meg a helyet és gondolom hiányoznak a gazdái is, illetve a testvérei, más kutyák, akármi. Illetve úgy is érezheti, hogy a falka elhagyta, kizárták. Pár nap és gondolom majd jobban lesz.
2014. dec. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap és megszokja az új helyet. Szegénykém azt sem tudja hogy mi történik vele.
2014. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak azt hittem, hogy valamit én rontok el
2014. dec. 17. 18:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Volt már kutyád korábban?
2014. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom orvos már látta, hisz új kutyával az első út mindig a dokihoz kell vezetnie. Ha látta, akkor ő kizárta a betegséget.

De az természetes, hogy ha egy kutyát kiszakítanak a megszokott környezetéből és a gazdája mellől, akkor nem fog repesni a boldogságtól. Viszont normális foglalkozás mellett 1-2 hónap alatt szépen el kezd kötődni hozzád is. De ne tutujgasd, ne kényeztesd, mert azzal csak ezt az érzést erősíted benne. Sokat sétáltasd, sokat játssz és foglalkozz vele, szellemileg és fizikailag is fáraszd le naponta, neveld, akkor nagyon hamar meg fogja szokni ezt az új helyzetet.

2014. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mindegyik kutya így reagálna, hiányzik neki a gazdája,hónapokba is eltellhet,amíg megszokja az új kornyezetet.legyél Te boldog,hogy ez átragadjon a kutyusodra is!:)
2014. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen volt már kutyám, de ő 4 hetesen került hozzám mert elment az anyja. Cumisüvegből etettem... Vele szerintem ezek a dolgok kötöttek össze... Még nem volt második gazdis kutyusom, ezért kérdeztem rá. Igen volt orvosnál minden rendben van vele, törzskönyves, az összes oltása megvan és jelenleg is egészséges.
2014. dec. 20. 08:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne tutujgasaatok ennyire, vissza fog utni. A kutyanak is jobb, ha hagyjak, hogy a maga tempoja szerint nyiljon meg.
2014. dec. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!