Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mentőkutyázás, hogyan tovább?

Mentőkutyázás, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában nagyon elkezdett érdekelni a mentőkutyázás, jelenlg amikor tudunk elmegyünk a jászberényi Kutyákkal az élet alapítványhoz. Most kezdtem el a kutyámnak tanítani az ugatást, egyelőre ott tartunk, hogy ha leguggolok és lehajtom a fejem, akkor is stabilan ugat, vagy ha egyszerűbb helyre bújok. Nagyon tetszik neki ha ugathat, meg nekem is tetszik ez a sport, de nem tudom, kell-e ehhez valami konkrét vizsga, vagy más továbbképzés? Merta személykeresés az ebből áll, hogy a kutya felkeresi a sebesültet, és ugatva jelez nem? :) Viszont ott eddigi tapasztalataim szerint nincs konkrét kiképző, csak egy két ember aki régebb óta jár (ők már voltak rendes "bevetésen" is éles helyzetben) de ők ritkán vannak kinn. Szóval valaki leírná, hogy pontosan miből áll ez a mentőkutyázás, és hogy kell tanítani? :)



2014. dec. 17. 18:07
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


olvasd el!

2014. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!