Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS hogyan kell összeszoktatni...

SOS hogyan kell összeszoktatni két domináns kan kutyát?

Figyelt kérdés

Na, a karácsony közeledtével mi úgy gondoltuk, hogy, mint minden éven, leugrunk a szülőkhöz. Na de nekik már van egy kan kutyusuk, mi pedig most fogadtunk be nem rég egy staffot. Akiről kiderült, hogy hát..finoman szólva útálja a kutyákat, bár hol nyüszít, hol pedig átmegy vadállatba, és mivel eddig csak sétánál találkozott kutyákkal (szájkosárral..), nem tudom, mit csinálna valójában. De a hangjából ítélve nem jó dolgot..

És ha mi elmegyünk a másik kutyushoz, hogy fogjuk őket összeszoktatni?

Tudom, hogy iskolát erre találták fel, de már nem lesz az éven nálunk.

Valami gyors ötlet? (azon kívül, hogy külön zárás)


2014. dec. 17. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szerintem gyors megoldás nincs, itt csak a különzárás marad, illetve, hogy folyamatosan felügyelet alatt legyenek és meg tudjátok akadályozni, hogy összeverekedjenek.

Szocializálni, kutyákkal összeszoktatni sajnos nem megy gyorsan, ehhez idő kell.

2014. dec. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Majd egymás közt elrendezik, hogy ki lesz a domináns, és az alárendelt..
2014. dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elrendezik egymás között, de az komoly sérüléssel is járhat, amit gondolom a kérdező nem szeretne.
2014. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Ne engedd, hogy elrendezzék! Sőt, inkább ne is találkozzanak!


Nekem pit keverékem van , aki nem (kan)kutyabarát. Anyósékhoz mindig vittük magunkkal, amígnem ivarérett lett az ő vizslájuk is, és összeugrottak. Azonnal szétszedtük őket, és nem vittük többé, mert ha hagyjuk, nyilván a mienk "nyer", holott ő volt a "vendég". Azért a saját területén ne legyen lenyomva a vizsla. És így is megtépték egymás pofáját, nem is gondolok bele, mi lett volna, ha nem lépünk közbe.


(és azért nyüszít, hogy közelebb csalogassa az ellenfelet, és neki tudjon menni)

Gyors megoldás nincs, ez hosszú és lassú folyamat lesz nektek.

2014. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyors megoldás nincs, szeparálni kell őket, jövőre meg elvinni egy jó suliba megoldani a problémát. Meg lehetőleg ivartalanítani, ha még nem történt meg.
2014. dec. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A dominancia nem egyenlő az agresszióval! Egy domináns, de kézben tartott, jól nevelt kutya nem fog nekimenni csak úgy a kutyáknak!

Itt nincs egyszerű megoldás, egy ilyen probléma megoldása hónapokba, de akár évekbe is telhet, attól függően, hogy mennyire komoly a gond, mennyire égett be ez a viselkedés a kutyába. Egy jó suli és a problémás kutyákhoz értő kiképző kell, illetve rengeteg kitartás a részetekről.

2014. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Vászon szájkosár, jó szorosan a szájára és mehet a buli. Harapni nem fog tudni. Lihegni sem sokat, így ki fog fáradni elég hamar. Persze, mindezt felügyelet mellett. Egyéb időpontokban pedig szeparálni kell őket, amíg ott vagytok.
2014. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, téged mikor engedtek kia Lipótról? Jó szoros szájkosár, hátha elájul a kutya a légszomjtól? Nem tud harapni, de hátha kikaparják egymás szemét? Nézze végig a gazda a verekedést, értsen vele egyet, hogy később sokkal nehezebb legyen letiltania róla? És mi van, ha lejön róla a szájkosár? Mert amire szerintem te gondolsz, a szövet szájbekötő, az nem egy tartós cucc, simán letépi magáról a kutya, ha bevadul. Maradtál volna inkább csöndben, édes istenem...
2014. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az iskolát természetesen tervezzük. Mivel ez egy szocializálatlan kutya, valòszínűleg életèben nem találkozott más állattal. Viszont mikor hozzánk került, nekünk volt (és van is) egy macskánk, aki engedte a kutyának a szaglást, ès azóta puszipajtások, minden reggel puszival üdvözlik egymást.


Szerintetek meg lehet próbálni a két kutyával az ismerkedést idegen területen?

2014. dec. 18. 07:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ez eddig nem volt baj? Hol acsarkodott, hol nyüszített a póráz végén, és te mit csináltál, nézted? Az, hogy mit csinálnak a kutyák, a legnagyobb részben azon múlik, hogy te mit csinálsz. Ha eddig a kutya azt tanulta meg, hogy csinál, amit akar, te meg meg sem próbáltál vele csinálni valamit, bármit, hogy lásd, hogyan reagál, akkor nem tudom, mit vársz a kutyától? Ő döntse el?


Én biztosan összeengedném őket laza pórázon, fém szájkosárban. Mondjuk nem is vártam volna addig, amíg együtt kell, hogy legyen más kutyával. De ez én vagyok, hogy te mennyire ismered a kutyádat, miket próbáltál, nem tudjuk. Lehet, hogy csak morog egyet, te rántasz rajta egyet és ennyi az egész, nagyobb a füstje, mint a lángja, de az is lehet, hogy hónapokig fog vele kínlódni a kiképző. A semmire nem lehet tanácsot adni.

2014. dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!