Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetek "túl szigorú" egy...

Lehetek "túl szigorú" egy szuper-domináns kutyával?

Figyelt kérdés

Ivartalanított, 1 éves, közepes termetű kan. 3 hónapja, augusztus eleje óta van nálunk, gyepiről.

Hiába vagyok következetes, "eszek a táljából", előtte megyek ki/be az ajtókon, határozottan szólok hozzá és tiltom ha kell, kaja és játék nincsenek előtte.


De mégis kb a fejem tetejére is állhatnék néha, ha olyan hangulata van. MINDIG azt csinálja amit akar és a végén én vagyok a lúzer. Lazán hülyének néz.Gondolom sikerült kitalálnotok, hogy maximálisan behívhatatlan, azaz 50%ban jön, de csak mert jófej, nem azért mert én hívtam.


Pl: Ha kiadok egy parancsot azt határozottan, "pattogósan" mondom. Ha semmi reakció, akkor szinte mérgesen, és aztán fizikailag is rásegítek ha még mindig semmi, pl. lenyomom a fenekét ültetésnél. Rájött hamar a rendszerre, 2 szólításra semmi, ahogy megmozdulnék leül. Így látszólag elértem a célom de az lett amit ő akart, megint én vagyok a lúzer mert mire odanyúlnék megcsinálta és a képembe röhög.. Ezért kitaláltam hogy nem kap második esélyt, nincs olyan hogy nem hallotta. Ha nem csinálja, akkor megcsináltatom és kész.De felmerült bennem hogy talán túl szigorú vagyok.

Ha van egy überbunkó, k*csög kutyám, csak megtehetem hogy nincs második esély vagy csinálja elsőre amit mondok vagy megcsináltatom, nem?


Ja és a behívásnál próbáltam elfutni, utánam jön és fut mellettem/tőlem 1,5 méterre, megfogni tehát nem lehet de velem tart. Ha hosszúpórázazunk olyan mint egy kisangyal, nem hülye. Jutalomfalatozgatunk is, de kajaautomatának néz, nem tekintély miatt csinálja.


Tudni kell róla hogy ezt csak velünk csinálja, nála nagyobb kutyáknál pl fülét-farkát behúzza ELŐSZÖR. Aztán szimat, látja h jófej, és ugrál a nyakára. Ugyanez kicsinél, csak oda eleve úgy megy oda, hogy nem játszik anyámasszony katonáját. Ez egyre jobb, javulást mutat, de velem szemben még mindig nagyon domináns.


Mit csináljak még?


Jó kutyasuli nem megoldott.


Ja és lakásban tartott de lemozgatott kutya.



2014. nov. 7. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Milyen fajta?

Ez az első kutyád?

2014. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

keverék, terrier-féle

Második, de mondhatjuk elsőnek, mert az elsőnél nem foglalkoztam tekintélykérdésekkel, tipikus kiskutyás gazdi voltam, hozzáteszem gyerekként.

2014. nov. 7. 21:07
 3/17 anonim ***** válasza:

Egy kutyát tanítani kell. Mindegy, mennyi idős. A példád alapján pl az ülést TANÍTANI úgy kell, hogy sokszor-nagyon sokszor a vezényszóhoz társul a fizikai segítség. Vagy lenyomással, vagy jutalomfalattal. A hosszú póráznál valószínűleg rossz a technikád.

Amúgy 3 hónapja van nálad a kutya. Ebből minimum 1 hónap, amig megszokott téged. Marad kettő hónap veled és te már tökéletes kutyát akarsz?

2014. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tanítottam neki, jutalomfalattal, meglepetésszerűen mostanáig is kap, max 10 ültetés van falat nélkül. Sokszor nem falat a jutalom hanem mielőtt elengedem (biztonságos helyen) le kell ülnie stb. Érdekes módon ilyenkor megy neki.

Nem az a baj hogy nem tudja mit akarok, hanem nincs kedve, mert ahogy lépnék, vagy mozdítanám a kezem (még nem csináltam szinte semmit csak a testbeszédemet látja) már leül. :)

2014. nov. 7. 21:13
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem tökéletes kutya kell hanem olyan aki nem röhög pofán, esetleg nagyritkán :D

A tekintélyen van a hangsúly most igazából, az ültetést stb csak példaként hoztam fel hogy ilyenkor is jelentkeznek a tünetek

2014. nov. 7. 21:15
 6/17 anonim ***** válasza:
33%

Mitől "szuper domináns" ez a kutya?

Lenne veled az én rotim csak egy napig, akkor megváltozna a véleményed!


Nem tudom elképzelni sem, hogy mit rontasz el.

2014. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azért tartom szuper-dominánsnak mert minden tőlem telhetőt megteszem úgy érzem és így is szarik rám, nem csak kicsit, hanem amennyire kutya a gazdáját körberöhögheti
2014. nov. 7. 21:34
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Ezeket, amiket leírtál, hogy ki megy ki először az ajtón, ki eszik először, stb. általában nem működnek még egy érzékeny, omega típusú kutyánál sem. Ezeket a kutya megszokja, a napi rutin részei lesznek, semmilyen dominancia értékkel nem rendelkeznek.

A leírásod alapján pedig szerintem a kutya nem domináns komolyan, csak nem jól neveled. A kutya sosem rossz, sosem bunkó, köcsög, szimplán csak a gazda nem tud vele jól kommunikálni. Büntetheted mert nem ül le, de semmi értelme, csak szétnyomod vele. Ha jól tanítod és tudatosan dolgozol vele, akkor mindig meg fogja csinálni azt, amit kérsz, és ez minden kutyára igaz, állandó jutalmazás nélkül is.

A leírtak alapján a ti viszonyotokban nagyon sok gond van. Ez persze talán nem igaz, mert nem látom a kutyát, de én erősen gyanítom, hogy többek között azért nem megy be hozzád, mert egy nagy konfliktus vagy a számára. És ha ez igaz, akkor a sok büntetéssel, fegyelmezéssel ez a helyzet csak romlani fog. A kutyaiskola miért nem megoldás?

2014. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül dominancia ez, egyszerűen csak kamaszodik a kutya, ilyenkor ez van, táncol az idegeiden. Ne engedj neki, legyen mindig igazad, és várj, majd abbahagyja.
2014. nov. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az én huskym nem domináns egyáltalán, mégis ezt teszi, mert alapból egy kötsög. Viszont volt egy szuperdomináns kutyám, nem volt agresszív, de 5-10 kutyából álló falkában kapásból minden kutya behódolt neki bármiféle agresszió alkalmazása nélkül (szintén szánhúzó volt), mégis örömmel csinálta a parancsokat.

Szóval kicsit kevered a fogalmakat, a dominancia tök más, nem feltétlen van azzal összefüggésben, amit írtál.

Visszatérve a huskymra, aki nem domináns, teljesen le van szabályozva. Eleinte nem akartam, viszonylag sok szabadságot hagytam neki, mehetett, amerre akart, elbújtam előle, nem érdekelte, elvolt magában. Aztán mikor láttam, hogy így nem működnek a dolgok, elkezdtem kőkeményen beszabályozni. Nincs pórázon megállás csak úgy, elsőre minden parancsot végre kell hajtani, ha nem, azonnal végrehajtatom, bringás futtatásnál kizárólag mögöttem jöhet, meg még nagyon sok. Mozgatva van kellőképpen, ez is fontos. Így megoldódtak a gondok, és sokat tanítom őt, hogy legyen lazítás, sikerélmény, ami szintén hozzám kötődik, így a kapcsolatunk is erősödik.


De mondjuk nem értem, miért nem hívsz házhoz kiképzőt, ha látod, hogy túlnő a feladat a képességeiden. Így csak romlani fog valószínűleg a helyzet, a kutyák nem tűrik a bizonytalanságot (rászóljak-e, nem vagyok-e túl szigorú stb.) Amit egyszer kimondtál, azt már meg is kell csináltatni, ebben semmilyen szigorúság nincs, puszta következetesség.

2014. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!