Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném a kutyámat pl a...

Szeretném a kutyámat pl a bolt előtt hagyni anélkül, hogy ki akarná tépni magát a nyakörvből. Hogyan tanítsam meg rá, hogy visszajövök?

Figyelt kérdés
Ez egy menhelyről, még anno kölyökként kihozott vizsla?+írsztter? szerű állat.
2010. febr. 2. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%

mint a gyerekeket. Lassan, kis léptekkel. Ne tűnj el rögtön, hanem fokozatosan távolodj, takarásba, aztán lépj vissza elé.

Ha már tudja, hogy visszajössz, nem hagyod ott, meg fog várni.

2010. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Mondjuk ne a bolttal kezdd és mint ahogy az előző írta, csak kis léptékkel. Amikor visszajössz és nem nyüszít, nem rángatja a pórázt, akkor adj neki jutalomfalatot.

Rögzülni fog benne, hogy a gazdi megdicsér, ha én jól viselkedek, míg távol van.

2010. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Én ezt nem ajánlom. Megharaphat valakit, bánthatja egy másik kutya, bánthatja egy másik ember, ellophatják, sosem tudhatod. Felelőtlenség lenne. A helybenmaradást sok helyen leírják hogy kell csinálni.
2010. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedvességeteket. Tulajdonképpen én is ezt találtam ki, és egy kis ideig ki is bírta a gyógyszertár előtt, amikor elbújtam.

El is gondolkoztatott az hogy felelőtlen vagyok-e, ha ezt megteszem a kutyámmal.

Én nem nagyvárosban lakom, itt nem szokás a nyílt lopás az utcán (remélem így is marad). A nyakamat tenném rá, hogy a kutyánk, aki 2 és fél éve a társunk, nem harap meg senkit.

De a fő cél, hogy nyáron el tudjam vinni a Balatonhoz egy üdülőfaluba, ahol az ottmaradás elengedhetetlen a telepen/kempingen belül. Ez egy álom, hogy a kutyánk velünk nyaraljon. És ez egy nagyon fontos lépés hozzá.

2010. febr. 2. 16:38
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
akkor ne menj boltba ha kutyával vagy. ma is láttam egy barmot, aki az úttest mellé kötötte ki az erdélyi kopóját. majdnem kitépte az eb a vasrudat. hülye, felelőtlen, nameg ellopják.
2010. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
8%

második vagyok.


Igenis meg lehet tanítani a kutyust arra, hogy normálisan várja a gazdit a bolt előtt, akár pórázzal, akár póráz nélkül. Nem kell ijesztgetni a gazdit. Nekem keverék kutyusom van.Mindig póráz nélkül mentünk sétálni.A boltba mikor bementem a kutya leült és megvárt. Nézett be az ajtón mikor jövök. Olyan okos , hogy tudta, ha azon az ajtón bement a gazdi, akkor ki is jön.


Meg is lepődött, mikor a kijárat 20 méterrel arrébb volt bejárattól.


Megharapni meg ssem harapottmeg senkit.Nem olyan fajta.

2010. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Igen meg lehet tanítani DE BÁRMIKOR BÁRMI TÖRTÉNHET! Nem harapós, de lehet hogy egyszer beteg lesz és annyira fog neki fájni hogy harap. Lehet hogy van valami rossz élménye amiről nem tudsz, de ő meglátja az utcán és bepánikol? Vagy jön egy kutya és kivégzi meg még elmenni sem tud? Kisvárosban, rendes helyen is lehet ilyen kutya! Vagy jön néhány suhanc? Ne mondd, hogy van olyan hely ahol ezek sosem fordulnak elő mert akkor azonnal odaköltözök! Egy másik élőlénnyel kapcsolatban sose mondd hogy soha, sose mondd hogy te mindent tudsz róla és ki tudsz mindent számítani, a környezet történéseivel együtt! De a te dolgod, csak ne légy naív...

Kempingben meg bent alszik a kutya velünk, én legalábbis nem raknám ki, és ha mennék el akkor vinném magammal, és vinnék neki szállítódobozt is. Én is szoktam a kutyáimmal menni nyaralni, de még zárt helyen sem hagyom úgy egyedül hogy más hozzá tudjon férni mert kitudja!

Ez egy egyszerű feladat, a kutyák csodaszámba menő dolgokat is meg tudhnak tanulni.

2010. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Akiteki ***** válasza:
82%

Szia!

Szerintem a nyaraláshoz inkább szerezz be egy nagy ketrecet és abba tedd, amíg fürödni mentek. Nagyobb biztonságban lesz, mint pórázon.

2010. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem is fordul meg az ember fejében, hogy mennyire veszélyes dolog a kutyát bárhol egyedül hagyni, amíg nem kerül ilyen helyzetbe. Velem ez történt: A nagy kutyámnak nekiment egy mini agresszív szobacirkáló. Az én jólnevelt kutyám nem bántotta, de megrémült, mert meg volt kötve és nem térhetett ki a másik elől, aki leszorította az úttestre. Fékcsikorgásra mentem ki, ráadásul egy cigány akarta megmenteni a kutyámat. Illetve szerintem ellopni. Szóval nagyon kell vigyázni a kutyákra és főleg a menhelyiekre, hisz ők már sokat szenvedtek, nem kéne őket megint kitenni valami nagyon rossznak.
2010. febr. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amit ebből leszűrtem, hogy szerintetek a kutyákat nyaralásról (ha kempingbe, vagy üdülőtelepre mentek) otthon kell hagyni, mert felelőtlenség itthoni körülmények között tanítani.

Ketrecbe nem zárom, azt sem ő sem én nem élném túl.

Elszomorítottak a válaszok - nem előrébb, hanem hátrébb jutottam.

2010. febr. 3. 09:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!