Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném a kutyámat pl a...

Szeretném a kutyámat pl a bolt előtt hagyni anélkül, hogy ki akarná tépni magát a nyakörvből. Hogyan tanítsam meg rá, hogy visszajövök?

Figyelt kérdés
Ez egy menhelyről, még anno kölyökként kihozott vizsla?+írsztter? szerű állat.
2010. febr. 2. 13:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Hát mi mindig visszük a kutyáinkat nyaralni, ráadásul ketten vannak. De én kint ahol mások is elérhetik, nem hagytam még őket és nem is akarom. Ha pl. sátorral mentek, akkora sátrat kell vinni, ahová mindannyian befértek éjszaka, nappal meg olyan fürdési lehetőséget keresni, ahová minannyian mehettek. Mi a boltot úgy oldjuk meg,hogy ketten megyünk a férjemmel, és valamelyikünk kint marad a kutyákkal, amíg a másik bemegy a boltba, vagy múzeumba, vagy ilyesmi, aztán cserélünk.
2010. febr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Kutya nélkül kell boltba menni. Nekem messze van a bolt, mégis inkább kétszer fordulok, egyet a kutyával Pedig kertes házban lakok. Ez olyan, hogy én bringával se megyek boltba, mert többszázezres gép, és igenis inkább többször gyaloglok...Ha kutyázol, CSAK vele törődj.
2010. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönöm a tanácsokat,kioktatásokat, de kérlek titeket, a morális kérdéseket bízzátok rám!

A kérdés továbbra is az, hogy miként szoktassam rá...... - lásd fennt.

2010. febr. 3. 13:11
 14/21 anonim ***** válasza:

Én voltam az első aki elleneztem, és már mondtam hogy minden nyáron a kutyáimmal nyaralok! Nem 1 kutyával hanem 3-mal!!! Hahó, szerintem olvass figyelmesen! DE, sosem hagyom őket egyedül. Ha sátorban vagyunk akkor bent alszik velünk! Ha házban, akkor is bent van! Szobatisztaság! Nem viszem magammal olyan helyre ahol egyedül kell hagyni, hanem bent hagyom őket a házban, megkérek mást hogy menjen el, vagy boxba zárom őket! Kutyával mész akkor sok kompromisszum kell. Ha nem jöhet a vízbe akkor én minek menjek, hiszem vele jöttem nyaralni!?

Érdekes a lokikád, hogy kikötni kikötnéd védtelenül, de egy boxba nem raknád ahol szabadon mozoghat és senki nem fér hozzá!

Egyik helyen sem fogják engedni, hogy kint hagyd a kutyád, pl amikor alszol! Én még kutyás táborban is voltam velük, ott is be kell vinni, mert senki nem vállal érte felelősséget.

2010. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

marad vezényszó ,

kutyát kikötöd otthon . majd gyakorolsz, minél hosszabb ideig ,és minél messzebb elmész tőle .

2-3 hónap gyakorlás és menni fog.

a lényeg ,hogy ne stesszeljen a kutya ,ha nem vagy ott.

2010. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Akiteki ***** válasza:

Ne viccelj már! A ketrec biztonságos és kényelmes mindenkinek.

Ugyan miért ne élné túl? Az enyémek imádnak benne lenni, ha otthon felállítom tülekedés van, hogy ki másszon be.

Sokkal biztonságosabb, mint kikötni. Ha pórázra kötöd, lazán elrághatja a pórázt, aztán volt kutya, nincs kutya. Esetleg feltekeri magát, törhet a lába, vagy meg is fulladhat ha nagyon meghúzza.

Szerinted ők most épp nem élték túl? [link] Békésen alukálnak a tóban úszás után.

2010. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az én kutyám akaszotta fel magát egyszer nyakörvével, és rágott már le magáról nyakörvet és pórázt is. :D Szóval...
2010. febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Akiteki ***** válasza:

Enyém is rágott már el pórázt és simán besétált utánam a henteshez. Szerencse, hogy nem az ellenkező irányba.

Azóta nem kötöm ki a bolt elé, majd ha megjöttem mehetünk sétálni.

2010. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Rendben. Hogy mindenkinek világos legyen a kérdés:


Hogyan szoktatod ottmaradásra azt a kutyát aki menhelyről került ki, akár póráz nélkül, nem feltétlenül a bolt előtt, hanem - akár ha vendégségbe mentek - a vendéglátó kertjében? Hogyan teszed fegyelmezetté, hogy ott várjon ahol hagytad - póráz és félelem nélkül?


Nem óhajtok ketreceket, pórázzal felakasztott kutyákat hallani! :(

A felelősséget pedig nekem kell felmérnem az adott helyzetben, fölöttem látatlanul ítélkezhettek. Nem biztos hogy bele tudjátok képzelni magatokat az én bőrömbe, környezetembe.


Olvassátok el az eredeti kérdést és értelmezzétek a "pl."-t

2010. febr. 4. 09:51
 20/21 anonim ***** válasza:

marad vezényszó 2.:)

sokat viszem a kutyám sétálni, van nap ,hogy 5-6 helyen is kint marad a bolt-gyógyszertár,stb előtt.

sosem hosszú időre max: 5-10 perc.

igaz ,vagy fél évig gyakoroltam vele, mire először meg mertem tenni, és a közelben egy ismerőst kértem meg,hogy figyelje a kutyát, és menjen oda ,ha gond adódna.

viszont még most is gyakorlom vele nap-mint nap,

a kutyaiskolákban is oktatják.

gyakorolj.

minden nap.

2010. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!